{phocagallery view=category|categoryid=402|imageid=5293|float=left|pluginlink=1}18 czerwca klasy 1 i 2 wybrały się na spotkanie z piratami do „Nenufar Club”w Kościanie. Dzieci poznały wesołych piratów i wraz z nimi popłynęły tratwą, rozpoczynając podróż w poszukiwaniu zaginionego skarbu.

Razem z piratami odnalazły pierwsze wskazówki, które były ukryte przy miniaturach budowli świata i doprowadziły do nieznanego lądu. Po odszukaniu kolejnych wskazówek zdobyły dyplom poszukiwacza skarbu, będący przepustką do kolejnego etapu poszukiwania. Odwiedziły wioskę Indian i mityczną Atlantydę. Zobaczyły znane budowle świata: wieżę Eiffla z Paryża, Big Ben z Londynu, amerykańską Statuę Wolności,  czy też znaną  wszystkim postać brazylijskiego Jezusa Chrystusa z rozłożonymi rękoma. Po zdobyciu skarbu – a była to skrzynia pełna słodyczy dzieci spotkały się z Lalką, która zaprosiła je do wspólnej zabawie przy muzyce. Na zakończenie pełnego wrażeń i skwaru dnia z apetytem zjadły lody.

Opr. i zdj. M. Maćkowiak