Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie

Edukacja na odlegóść w SP 11 Zobacz Działania realizowane w szkole Zobacz Wiedza, doświadczenie, radość... Nasz przepis na sukces!
czarna tablica na której widnieje napis zebrania z rodzicami
KLASAGODZINAMIEJSCE ZEBRANIA
I 16:3020 B
II 16:3021 B
III 16:3019 B
IV 16:3038 A
V16:3039 A
VI 16:3041 B
VII A16:3044 B
VII B16:30
Zdjęcie przestawia laureatów konkursu trzymających w rękach dyplomy, prace konkursowe i nagrody.

19 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. : ,,Kaligrafia- ozdobne inicjały". Organizowany był z okazji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas I-III. Oto laureaci konkursu:I miejsce: Jakub Sosiński kl. III miejsce: Filip Kałużny kl. IIII miejsce: Zuzanna Wieczorek i Julia Szafrańska - kl. I.

Tak dzisiejsze popołudnie spędzili nasi trzecioklasiści uczestnicząc w zajęciach językowych prowadzonych w ramach świetlicy środowiskowej Stowarzyszenia „Młodzi Aktywni”. Z dużym zaangażowaniem powtarzali słówka związane z uczuciami i emocjami, rozwiązywali quizy w aplikacji kahoot i brali udział w ćwiczeniach komunikacyjnych. Zwieńczeniem językowych zmagań uczniów było wyjście do pizzerii.

Kolaż przedstawia plasteliny z pismem klinowym.

Pismo klinowe to jedna z najstarszych na świecie odmian pisma, powstała na Bliskim Wschodzie, stworzona najprawdopodobniej przez Sumerów. Nazwa pochodzi od kształtu znaków odciskanych na glinianych tabliczkach za pomocą kawałka trzciny. Uczniowie poznawali historię powstania pisma i  podjęli próbę pisania pismem klinowym. Zamiast gliny użyli plasteliny a trzcinę zastąpili wykałaczką i  ołówkiem. 

Nauka przez zabawę wypadła znakomicie! Uczniowie nie tylko wykazali …

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy trzeciej składających życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły.

„Dzieło nauczyciela jest nieskończone. Nigdy nie może stwierdzić, gdzie kończy się jego wpływ” – ta myśl, inspirowana słowami Henry’ego Adamsa przyświecała dzisiejszym szkolnym obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich osób zaangażowanych w proces edukacji: nauczycieli, pracowników administracji, uczniów i ich rodziców, dlatego atmosfera panująca dziś w szkole była prawdziwie uroczysta. Spotkanie …

Fotografia przedstawia wszystkich uczniów klasy pierwszej stojących w dwurzędzie podczas uroczystości ślubowania.

Dnia 14 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego …

Fotografa przedstawia kolaż zdjęć ukazujących aktywność fizyczną uczniów ćwiczących jogę.

W dniu 10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.  Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z głównych problemów zdrowotnych, powodujących niesprawność życiową ludzi. Wzrost ryzyka zachorowań jest nierozerwalnie związany z rozwojem cywilizacyjnym, długotrwałym brakiem wypoczynku, przewlekłym stresem, który skutkuje pojawieniem się nerwic i innych zaburzeń lękowych. Dlatego społeczność SP 11 …

Grafika przedstawia napis Światowy Dzień Zdrowia psychicznego

Szanowni Państwo,  

W dniu 10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ustanawiany  on został w 1992 przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health, działająca od 1948) z inicjatywy sekretarza generalnego organizacji Richarda Huntera. 

Początkowo Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego nie miały określonego charakteru. Za generalne …

Uczniowie klas piątej, siódmej, ósmej uczestniczą w spotkaniu z panem Przemysławem Zdrokiem autorem napisów dla niesłyszących i propagatorem języka migowego.

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w Szkole Podstawowej zorganizowaliśmy w minionym tygodniu szereg przedsięwzięć popularyzujących naukę języków wśród uczniów: najmłodsi uczestniczyli w grach i zabawach z językiem angielskim, starsi zaś mieli okazję wziąć udział w quizie sprawdzającym wiedzę o językach europejskich. Aby to jednak zrobić, musieli przyswoić solidną dawkę …