Aktualności - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie

Edukacja na odlegóść w SP 11 Zobacz Działania realizowane w szkole Zobacz Wiedza, doświadczenie, radość... Nasz przepis na sukces!
Fotografia przedstawia uczniów stojących pod pomnikiem pamięci w Łężtynie.

20 stycznia bieżącego roku  mija 77. rocznica  wyzwolenia miasta Konina spod okupacji hitlerowskiej. Z tej okazji oddaliśmy hołd mieszkańcom i pracownikom Cukrowni Gosławice, którzy  zginęli w latach 1939 – 1945, w obronie naszej małej ojczyzny.  Złożyliśmy kwiaty 
i zapaliliśmy znicze  pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej.  

Fotografia przedstawia uczniów …	</div>

</article>
</div><div class=
Napis : Bezpieczne ferie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że ferie to szczególny czas, który kojarzy się z odpoczynkiem. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie m.in. z województwa wielkopolskiego, przerwa w nauce potrwa do 28 stycznia 2022 r. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych.

Przypominamy, że Ministerstwo Edukacji i Nauki …

Zdjęcie przedstawia świąteczne dekoracje prezent, złote dwie świeczki, na świerku bombki. W tle świecą lampki

DRODZY UCZNIOWIE, SZANOWNI RODZICE,
Zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2021r. Zajęcia rozpoczynają się 3 stycznia 2022r. Przypominamy, że do 9 stycznia obowiązuje nauka zdalna. Dzień 6 stycznia 2022r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie MEN z 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r. …

Obrazek przedstawia grupę dzieci, ubranych na czerwoną, śpiewających polskie kolędy

17.12.2021r., tj. piątek, i to właśnie w tym dniu odbyła się prezentacja przygotowanych przez klasy I -VIII kolęd, piosenek świątecznych, na znak podtrzymywania tradycji bożonarodzeniowych, jakimi są min. śpiewanie kolęd, podkreślanie rangi Świąt Bożego Narodzenia jako symboliki narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa. Jury w składzie: p. Małgorzata Kaczorowska, Agnieszka Czechowska, p. Magdalena Cyferkowska, …

Zdjęcia przedstawiają uczniów, którzy grają w Jasełkach. Chłopcy przebrani są za pasterzy, dziewczynki za aniołów. Na krzesłach przy stajence siedzi Maryja i Józef.

Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas. Bóg stał się człowiekiem, otworzył przed nami swoje ludzkie serce. Nie tylko choinki i prezenty, ale sam Jezus jest Podarunkiem dla nas, jest Tajemnicą naszego szczęścia. Dnia 19 grudnia w naszym kościele odbyły się Jasełka,  które stały się tradycją naszej szkoły. Wykonawcami przedstawienia byli  uczniowie …

Plakat z napisem ZEBRANIA Z RODZICAMI

Szanowni Rodzice,

9 grudnia 2021 r. w czwartek o godzinie 16.30, odbędą się zebrania online z Rodzicami.Spotkania w formie online odbędą się na platformie Microsoft 365 w aplikacji Teams.

fotografia przestawia stos książek podarowanych przez uczniów.

Niepodzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania…

Tak o książkach pisał Ignacy Krasicki ;)

Każdy z nas ma ukochaną książkę. Książkę, która zmieniła jego życie, pomogła w trudnych chwilach, rozweseliła albo zwyczajnie uprzyjemniła długie, zimowe wieczory…

Teraz, tą ukochaną lekturą będzie można się …

Fotografia przedstawia Borysa recytującego wiersz.

26 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury zakończyła się druga część konkursu pod nazwą „Jesienne Spotkania Recytatorów”. Tym razem recytowano teksty prozatorskie.  W kategorii klas 4-6 czwarte miejsce zajął Borys Rudyj.
Po zsumowaniu osiągnięć z konkursu recytacji poezji oraz konkursu recytacji prozy, Borys otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Fotografia …	</div>

</article>
</div></div></div><div class=