dwójka uczniów siedzi w ławce

Uczniowie klasy trzeciej w ramach innowacji Muzeum Okręgowego w Koninie „Dzieciaki Muzealniaki – Jestem odkrywcą historii” realizowali projekt pt. „Powstań! Ćwiczenia z odzyskiwania niepodległości” „Powstań! Ćwiczenia z odzyskiwania niepodległości” to innowacyjny projekt skierowany do dzieci, mający na celu przybliżenie historii Powstania Styczniowego w sposób zarówno edukacyjny, jak i atrakcyjny wizualnie. W skład projektu wchodzi mobilna wystawa oraz zestaw kart pracy, które łączą w sobie elementy merytoryczne, kreatywne i interaktywne. Wystawa składa się z 10 kolorowych plansz przedstawiających różne aspekty Powstania Styczniowego. Każda plansza zawiera najważniejsze informacje ogólnokrajowe oraz lokalne treści. Celem projektu jest przekazanie wiedzy o historii Powstania Styczniowego, podkreślając jednocześnie znaczenie naszego regionu w tych wydarzeniach. Towarzyszące planszom karty pracy stanowią zbiór różnorodnych zadań dostosowanych do wieku dzieci. Zadania te obejmują rozwiązywanie rebusów, malowanki, a także ubieranie papierowych postaci w historyczne stroje związane z panującą ówcześnie modą żałobną i biżuterią patriotyczną.

Galeria pod linkiem https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid024cRYYm1AzkcFbhae5QDd87MSGCGp3UQzub5BC77yDrfnzAnTfZfVjgbhVLpLhLKLl&id=100075852175467