Koło wolontariatu - Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie

Edukacja na odlegóść w SP 11 Zobacz Działania realizowane w szkole Wiedza, doświadczenie, radość... Nasz przepis na sukces!
kolaż przedstawia podziękowanie ze schroniska oraz wszystkie dary uzbierane podczas zbiórki ustawione na ławce.

Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Warto pomagać !

Fotografia przedstawia wolontariuszy z naszej szkoły pod kościołam. Uczniowie ubrani są w żółte kamizelki.

20 marca przy kościele parafialnym zorganizowaliśmy akcję charytatywną „Żonkil Nadziei”. Akcja ta ma na celu wsparcie finansowe Hospicjum im. Jana Pawła II w Koninie. Symbol kampanii – żonkil – kwiat nadziei, przypomina nam o ciężko chorych, ich cierpieniu i towarzyszeniu w okresie odchodzenia.  Dziękujemy Wszystkim za każdy dar serca.

flaga Ukrainy niebiesko żółta z napisem pomoc dla Ukrainy

💙💛🇺🇦SP 11 ogłasza zbiórkę dla potrzebujących z Ukrainy! 🇺🇦🇺🇦💙💛Od najbliższego poniedziałku (tj. 28 lutego) uruchamiamy zbiórkę żywności i artykułów pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy. Zbieramy: –środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżone, podpaski, pieluchy dziecięce, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń …

flaga Ukrainy barwy niebiesko żółte

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele szkół,
oraz Mieszkańcy województwa wielkopolskiego

Wielkopolski Kurator Oświaty, w związku z napaścią Rosji na Ukrainę, tworzy bazę wolontariuszy gotowych zaangażować się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Każda osoba, znająca język ukraiński, rosyjski lub angielski w stopniu komunikatywnym, która będzie chciała włączyć się w pomoc wolontariacką, może zgłosić …

fotografia przestawia stos książek podarowanych przez uczniów.

Niepodzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania…

Tak o książkach pisał Ignacy Krasicki ;)

Każdy z nas ma ukochaną książkę. Książkę, która zmieniła jego życie, pomogła w trudnych chwilach, rozweseliła albo zwyczajnie uprzyjemniła długie, zimowe wieczory…

Teraz, tą ukochaną lekturą będzie można się …

Żonkil... niewielki żółty kwiat stał się nie tylko symbolem wiosny, ale
i międzynarodowym symbolem nadziei. A wszystko za sprawą akcji charytatywnych, których stał się niemym bohaterem. Jego symbolika znaczy znacznie więcej niż wypowiadane deklaracje - każdej wiosny pomaga Tym, którzy często mówić już nie mogą.
 

Żonkil Nadziei

„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. W okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie działania te możemy wzmocnić.

Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz dla dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie.

Źródło: LM.pl  z  dnia 26.11.2020

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie zamieszkuje aktualnie 95 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. W związku z epidemią koronawirusa placówka została zamknięta dla odwiedzających. To oznacza, że …

Z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania Niepodległości portal edukacyjny www.dyktanda.pl organizuje I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, które odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli wyłącznie przez Internet.

Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a także zebranie środków na cel charytatywny lub społeczny.

Im więcej osób dołączy do akcji, czyli napisze dyktando w dniu …

Back to top