zdjęcie z napisem dostępna szkoła. Nad napisem dach wieży z flagą i zegarem.

Projekt „Dostępna szkoła, szkoła dla każdego ” powstał z myślą o szkołach podstawowych wymagających poprawy szeroko rozumianej dostępności.
Celem projektu jest wypracowanie Modelu Dostępnej Szkoły, który będzie wyznaczał standardy w obszarach dostępności architektonicznej, w wymiarze technicznym, edukacyjnym oraz społecznym, a także w zakresie organizacji szkoły oraz procedur.
Projekt „Dostępna Szkoła” realizowany jest przez Fundację Fundusz Współpracy i Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, jako pilotaż działania „Szkoła bez barier” – program Dostępność Plus.
Realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019-2023, a Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie jest pierwszą w powiecie szkołą, która przystąpiła do projektu podpisując umowę 02.08.2022r.

Zapytanie ofertowe z dnia 19.05.2023 https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/159104

O postępach projektu „Dostępna Szkoła” w naszej szkole, pisze portal infoKonin.
http://Szkoła Podstawowa nr 11 wygrała projekt „Dostępna Szkoła – szkolna ławka dla każdego”. – infoKonin – Koniński Portal Informacyjny

Zajęcia w ramach wychowania fizycznego to tylko przykład zajęć w ramach dostępnej szkoły https://www.facebook.com/DostepnaSzkola/posts/pfbid02a6wRuJbKtXVnwz5pbxNdfFAYShdvo6ET3SeRB4XAA5RYJ5fU8ZfcehdkYmEnQAvWl

logo Fundusze europejskie na granatowym tle gwiazda żółta, biała i czerwona, flaga unii europejskiej na granatowym tle dookoła żółte gwiazdki, flaga polski biało czerwony prostokąt.