Spektakl dla dzieci „Królowa Śniegu”
Uczniowie klas 1-3 obejrzeli wystawiony gościnie na deskach KDK spektakl Teatru Współczesnego w Krakowie „Królowa Śniegu” wg.Hansa Christiana Andersena.Wspólnie zastanawiali się „Gdzie jest Kaj?” Zaginął chłopiec – dobry, miły kolega z sąsiedztwa. Ktoś widział go beztrosko bawiącego się na śniegu, ktoś inny w saniach nieznajomej o lodowato zimnym, nieprzystępnym spojrzeniu. Może to ona uprowadziła go w nieznanym kierunku?. Spektakl był niezwykle barwny i tajemniczy. Przepiękna scenografia sprawiła, że baśniowy świat Andersena poruszył wyobraźnię oglądających. Krainy, które odwiedzała Gerda były przedstawione niezwykle barwnie i pomysłowo. Efekty sztucznego dymu sprawiły, że świat oglądany oczami widza był tajemniczy a czasem groźny. Ogromne wrażenie wywarły na nas piękne kostiumy. To wszystko wraz z muzyką, efektami świetlnymi i dobrą grą aktorską stworzyło zaczarowany świat baśni, który wzbudził w nas ogromny zachwyt. Reżyser przedstawił historię Gerdy i Kaja w taki sposób, że wszyscy z przejęciem śledzili losy bohaterów. Widzowie obcowali ze światem Andersena przedstawiającym walkę dobra ze złem. We wspomnieniach uczniów zostanie też postać Wrony, która wywołała duże zaciekawienie i zachwyt możliwościami aktorskimi.Zdaniem młodych widzów było to wspaniałe widowisko, spektakl dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń i bardzo podobał się wszystkim uczniom.

akinoklasy

akino2

Pielgrzymka diecezjalna klas ósmych „Eucharystia daje życie”

W dniu 30 września 2019r. nasi uczniowie wzięli udział w diecezjalnej pielgrzymce klas ósmych do Lichenia. Myślą przewodnią dnia skupienia dla młodzieży było hasło nowego roku duszpasterskiego 2019/2020 „Eucharystia daje życie”.Ewangelizację poprzedzającą wspólną Eucharystię w bazylice poprowadził franciszkanin, o. Łukasz Buksa OFM wraz z ks. prał. Michałem Krygierem, dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku i zespołem Jordan ze Zduńskiej Woli.W samo południe rozpoczęła się uroczysta Msza Św., pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Alojzego Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej. Przed zakończeniem Mszy Św. zostały poświęcone różańce, które otrzymali wszyscy młodzi ludzie uczestniczący w diecezjalnej pielgrzymce klas ósmych do Matki Bożej Licheńskiej. Ubogaceni duchowo zBożym błogosławieństwem powróciliśmy  do domu.

 

 IMG 20190930 105608

,,MAJSTERKOWO” czyli wycieczka do Castoramy – klasa II

W dniu 08.010.2018r. uczniowie klasy II uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” organizowanych przez Castoramę w Koninie.Głównym celem warsztatów jest rozbudzanie pasji do majsterkowania, pobudzania wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych,a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej.Tematem zajęć technicznych były zabawki z drewna. Z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy uczniowie wykonali model traktora. Po sklejeniu i łączeniu drewnianych elementów, uczniowie żwawo przystąpili do malowania zabawek. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i ozdobili według własnego pomysłu.Za wykonane zadania uczniowie otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz wykonane zabawki.Po zajęciach warsztatowych uczniowie udali się do MC Donald. Pobyt w restauracji przysporzył wiele radości.Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowej wiedzy.

castor1

castr2

 

CALINECZKA

26 września uczniowie klas 1-3 obejrzeli w Młodzieżowym Domu Kultury Oskard przedstawienie pt. „Calineczka” na motywach opowieści o Calineczce Hansa Christiana Andersena. Jednakże widowisko, było nieco inne – balansowało pomiędzy krainą baśni, a problemami współczesnego świata. Świat, w którym dzieje się opowieść został napisany na nowo. To świat zaludniony przez wróżki, elfy, ale także zwierzęco podobne stwory, często mocno przypominające ludzi. To świat, przez który wędruje naznaczona innością Calineczka – istota z gruntu dobra, przyjazna, pragnąca pomagać. Jednak postacie, które Calineczka spotyka na swojej drodze często chcą ją traktować instrumentalnie, wykorzystywać do swoich egoistycznych celów. Oczywiście w finale, jak to w baśniach bywa, wartości reprezentowane przez główną bohaterkę zwyciężają. Widowiskowy spektakl muzyczny zrobił ogromne wrażenie na młodych odbiorcach.

ACAL

 

Szlakiem Piastowskim…

{phocagallery view=category|categoryid=945|imageid=12269|float=left|pluginlink=1}W dniu 18.06.2018 uczniowie klas 3 i 2 odbyli wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Zwiedzanie rozpoczęli od Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji – jednego z największych w Europie skansenów kolei wąskotorowej. Obejrzeli zabytkowe parowozy, wagony o najróżniejszym przeznaczeniu oraz ciekawe eksponaty związane z pracą kolejarzy. Wspięli się również na ruiny zamku Mikołaja Nałęcza (diabła weneckiego), skąd mogli podziwiać panoramę okolicy. Następnie udali się do Biskupina, gdzie mieści się najstarsza osada na ziemiach polskich. Bardzo duże wrażenie zrobiły na nich zrekonstruowane chaty naszych przodków sprzed 2700 lat. Podziwiali warsztaty tkackie, paleniska, sprzęty… Na koniec uczestniczyli w warsztatach: lepili z gliny, wyrabiali ciasto na bułeczki, ubijali śmietanę na masło i uczyli się strzelać z łuków. Pogoda i humory dopisywały. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Bydgoszcz nie jest nudna

{phocagallery view=category|categoryid=944|imageid=12253|float=left|pluginlink=1}11 czerwca uczniowie klasy I udali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Celem tej wyprawy było zwiedzanie Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz warsztaty w Manufakturze Słodyczy. Muzeum Mydła i Historii Brudu przywitało nas cudnymi zapachami, co wszystkich wprawiło w bardzo dobry nastrój. Wizytę rozpoczęliśmy od zajęć praktycznych, w trakcie których uczestnicy samodzielnie produkowali mydełka. Druga część miała charakter zdecydowanie historyczny, jednak wszyscy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat czystości i nieczystości, higieny lub jej całkowitego braku w różnych okresach historycznych i w różnych zakątkach Europy. Karmelowa Kraina również przyciągała zapachami słodyczy i fantastycznie kolorowymi produktami. Lekcja produkcji lizaków z naturalnych składników była tym ciekawsza, że każdy miał okazję przygotować własnego lizaka.Korzystając z przepięknej pogody oraz świetnych humorów uczestników wycieczki, zwiedziliśmy także Wyspę Młyńską, gdzie każdy z radością korzystał z możliwości wszystkich atrakcji na placu zabaw. To był dzień pełen wrażeń!

 

{phocagallery view=category|categoryid=940|imageid=12219|float=left|pluginlink=1} Wycieczka Kraków- Oświęcim-Wieliczka. Zobaczcie sami w fotogalerii, jak klasy V-VII fantastycznie, ciekawie oraz naukowo spędziły trzy dni poza murami szkoły.

 

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=937|imageid=12170|float=left|pluginlink=1}Dnia 17.05.2018r. uczniowie z klasy I odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz wzbogacenie słownictwa dzieci. Dzieci poznały główne pomieszczenia Biblioteki: Wypożyczalnię książek, Wypożyczalnię Książki Mówionej i Zbiorów Muzycznych, Czytelnię. Mogły obejrzeć książki napisane alfabetem Braille’a, płyty winylowe.  W czytelni przeprowadzona została bardzo ciekawa lekcja biblioteczna na temat różnego rodzaju książek. Dzieci dowiedziały się, że znajdują się w niej książki specjalistyczne, ale także księgi bardzo grube i ciężkie oraz książeczki bardzo małe. Widziały książkę zapisaną na mikrofilmie.

 

Pierwszaki w Nadleśnictwie Konin

W dniu 16 maja uczniowie klasy I odbyli wycieczkę przedmiotową do Nadleśnictwa Konin celem utrwalenia i pogłębienia swoich wiadomości o lesie. Wycieczka przebiegała dwuetapowo – najpierw zgłębiane były tajniki wiedzy o lesie w oparciu o film edukacyjny, ekspozycję i tematyczne tablice interaktywne w izbie leśnej, by następnie, już w naturalnym otoczeniu, rozpoznawać okazy popularnych roślin leśnych. Niewątpliwą atrakcją zajęć były minikonkursy z nagrodami. Zajęcia bardzo nam się podobały i na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci, a zdobyta wiedza zaowocuje najwyższymi ocenami na sprawdzianie.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Lekcja w Nadleśnictwie Konin

24 kwietnia uczniowie klasy 4 wraz z nauczycielką przyrody, p. Mirosławą Gabryszak, oraz wychowawczynią pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Konin, gdzie mieli okazję zgłębić tajniki pracy leśniczego oraz lepiej poznać zwierzęta i roślinność naszych lasów. Wrócili bogatsi o nowe wiadomości i pełni wrażeń!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Toruń 2018

13 kwietnia uczniowie klasy siódmej naszej szkoły wraz z siódmoklasistami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Budzisławiu Kościelnym odbyli integracyjno-edukacyjną wycieczkę do Torunia. Zwiedzili Wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Toruńskim. W Ogrodzie Zoobotanicznym dowiedzieli się jak wygląda praca od zaplecza i… karmili lemury. Następnie uczestniczyli w warsztatach w Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania EcoKid. Świetnie bawili się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Na koniec wraz z przewodnikiem odbyli spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszli pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyli pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP, „Fontannę ze złotymi żabkami”, kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w., Dom Kopernika – przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich. Po zwiedzeniu największych atrakcji miasta skorzystali z możliwości zakupienia toruńskich pierników i pamiątek. Wycieczka była udana. Poszerzyła wiedzę uczniów oraz umożliwiła poznanie zabytkowych obiektów w pięknym Toruniu. Pani dr Marzenie Fedorowicz dziękujemy za zorganizowanie wspólnej wyprawy.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Bożonarodzeniowe Światy

Dnia 8 grudnia 2017 roku uczniowie klasy I pojechali do Muzeum Okręgowego w Gosławicach na warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Dzieci pracowały metodą światu. ,,Bożonarodzeniowe Światy” to ozdoby wykonywane z opłatka. Kiedyś na polskich wsiach zastępowały one bombki. Były tańszą wersją tej ozdoby. Nie wszystkich było stać na bombki, więc kobiety, które miały zimą nieco mniej obowiązków, w ramach rozrywki wymyślały różne rzeczy, różne ozdoby na święta. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia w XIX wieku, a następnie samodzielnie wykonały światy… aniołka i bombkę, które zabrały do domu, aby powiesić na choinkach.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

W Muzeum Okręgowym w Koninie na lekcji o zamkach…

Lekcja o zamkach w Muzeum Okręgowym w Koninie była znakomitą okazją do podsumowania kręgu tematycznego: „Podróże w przeszłość”, który realizowała klasa 3b. Dzieci wspólnie z uczniami klasy 2 obejrzały prezentację dotyczącą średniowiecznego budownictwa tych obronnych budowli, a następnie same przystąpiły do konstruowania zamków z … klocków. Znakomicie się przy tym bawiły, współpracując ze sobą od pomysłu do wykonania. Atrakcją było także zwiedzanie zamku – siedziby Muzeum. A kolejnym etapem będzie przystąpienie do konkursu plastycznego „Moje spotkanie z muzeum”.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Odwiedziny w MBP w Koninie

Uczniowie klasy 2 i 3b odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Koninie. Celem wizyty było zainteresowanie dzieci czytelnictwem i zapoznanie z ofertą biblioteki oraz rozpoczęcie przez klasę 3b zadań związanych z innowacją metodyczno-organizacyjną „Oczytani”. Dzieci mogły zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki, poznały główne pomieszczenia: wypożyczalnię książek i audiobooków. Mogły wędrować miedzy regałami i chłonąć atmosferę tego niezwykłego miejsca. Mnóstwo atrakcji czekało również na małych czytelników w Wypożyczalni Książki Mówionej i Zbiorów Muzycznych, m.in.: książki napisane alfabetem Braille’a, płyty winylowe, audiobooki, kasety magnetofonowe – tzw. „książka mówiona”. Podczas prezentacji audiobooków wysłuchały fragmentu wiersza J.Brzechwy „Szelmostwa Lisa Witalisa” i nagrania z płyty winylowej. Mogły także „przeczytać” książkę napisaną alfabetem Braille’a. Były również w czytelni, gdzie mogły przekonać się, że w zasobach księgozbioru są książki specjalistyczne, ale także księgi bardzo ciężkie i książeczki bardzo małe. Widziały książkę zapisaną na mikrofilmie i mogły ją obejrzeć na czytniku do mikrofilmów. Podczas zwiedzania biblioteki przypomniały sobie także zasady obowiązujące czytelników w wypożyczalni i czytelni i chętnie się do nich stosowały.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

EMOTKI

We wtorek 24.10. uczniowie klasy 3a wybrali się do kina na film Emotki. Zainspirowani sekretnym życiem smartfonów, w których żyją walczące o naszą uwagę Emotki, uczniowie sami tworzyli „buźki” bez których nie istnieją współczesne smsy.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Wycieczka do Warszawy

Uczniowie klas 4-7 odwiedzili stolicę Polski. W bogatym programie wędrówki po Warszawie nie zabrakło ważnych miejsc i zabytków oraz atrakcji. Czas wycieczki sprzyjał również integracji uczniów.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych 

Dnia 8 czerwca 2017 r. uczniowie klasy III wzięli udział w diecezjalnej pielgrzymce dzieci pierwszokomunijnych do Świnic Warckich. To w tym miejscu urodziła się i przyjęła pierwsze sakramenty święte św. siostra Faustyna – Helenka Kowalska. Najpierw pojechaliśmy do Głogowca – miejsca narodzenia św. siostry Faustyny, a potem przyszliśmy do Świnic Warckich. Tam uczestniczyliśmy we mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Homilię wygłosił ks. Łukasz Piórkowski znany z katolickiego programu „Ziarno”. Zgromadzeni na liturgii wspólną modlitwą, tańcem i śpiewem uwielbialiśmy Chrystusa, składając Mu dziękczynienie za dar I Komunii Świętej. Księdzu Proboszczowi – Sławomirowi Majdeckiemu, dzieciom oraz rodzicom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. Oprac. A. Czechowska, zdj. M. Zielińska

świnice war

Poznańskie Koziołki

29 maja 2017 roku uczniowie klasy I, IIa i IIb wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wycieczki było poznanie historii i zabytków znajdujących się w tym największym w Wielkopolsce mieście. Na Starówce dzieci podziwiały renesansowy ratusz, gdzie obecnie mieści się Muzeum Historii Miasta Poznania. Obejrzały kolorowe kamieniczki oraz domki Rudnicze. Zobaczyły też Pręgierz, figurę św. Jana Nepomucena oraz studzienkę z pomnikiem Bamberki. Wszystkie razem z ogromnym entuzjazmem odliczały tryknięcia ratuszowych koziołków ogłaszając godzinę 12.00. Następnie z tarasu widokowego lotniska Ławica obserwowały start samolotu pasażerskiego i nie odmówiły sobie przejażdżki ruchomymi schodami. Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum Rogalowe. W tym miejscu uczestniczyły w przygotowywaniu Rogali Świętomarcińskich pomagając Rogalowemu Mistrzowi. Jedni wyrabiali ciasto, inni je wałkowali, cięli na trójkątne kawałki za pomocą szabli, nakładali nadzienie z białego maku, by inni mogli potem uformować rogaliki. Na koniec dokonały degustacji rogali świętomarcińskich. Przy okazji poznały wiele ciekawych dla Poznania określeń pochodzących z gwary poznańskiej, tj. szczuny, mele, wiara, pyry. Obejrzały też animację o rogalowej historii miasta Poznania i poznały związane z tym legendy. Każdy na pamiątkę ciekawej lekcji otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladniaka. Było tu bardzo ciekawie, wesoło i pysznie zarazem. Zmęczeni, ale za to pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Konina. Większość z nas oprócz wspomnień z wycieczki będzie miała pamiątki, które przypominać będą o pobycie w urokliwym Poznaniu.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Trójmiasto zaliczone…

27 i 28 kwietnia 2017r. uczniowie klasy V i VI wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęli od Akwarium Gdyńskiego – nowoczesnego oceanarium, w którym podziwiali mnóstwo mniej lub bardziej egzotycznych stworzeń morskich. Widzieli również przycumowane do nadbrzeża żaglowiec „Dar Pomorza” oraz okręt wojenny „Błyskawica”. W Sopocie uczniowie przywitali się z morzem i odbyli krótki spacer po mieście. Na wszystkich wrażenie zrobiła panorama Sopotu, a w szczególności molo, krzywy domek i tzw. „Monciak”. W Gdańsku spacerowali po przepięknej starówce podziwiając kamienice przy ul. Mariackiej, fontannę Neptuna, nabrzeże Mołtawy ze słynnym Żurawiem. Zobaczyli Drogę Królewską, od Bramy Wyżynnej po Dwór Artusa i Zieloną Bramę. Zwiedzili Muzeum Bursztynu z unikatową kolekcją okazów przyrodniczych – bezcennym zbiorem naturalnych form bursztynu, w tym ogromnych brył, inkluzji zwierzęcych i roślinnych, wyszukanych odmian barwnych oraz rozmaitych żywic kopalnych występujących na świecie. Widzieli pomnik Poległych Stoczniowców 1970, nazywany też pomnikiem Trzech Krzyży, który upamiętnia ofiary grudnia 1970 roku oraz byli w budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Wycieczkę zakończył wyjazd do Malborka, gdzie znajduje się wspaniały zamek krzyżacki. Podziwiali piękno budynku, który w obecnej postaci wznoszony był przez prawie dwa wieki. Spacerowali po murach, fosie zamkowej, oraz po wnętrzach trzech zamków, gdzie znajdują się ciekawe ekspozycje. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy te wspaniałe miasto.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Wybuchowy pierwszy dzien wiosny…

Uczniowie klasy 2b witali wiosnę… wybuchowo! W MDK w Koninie obejrzeli spektakl „O dwóch takich co skroplili azot” odkrywając tajniki chemii i fizyki. Przenieśli się do świata ciekłych gazów, ekstremalnie niskich temperatur i widowiskowych doświadczeń. Wspólnie z aktorami przeprowadzili zadziwiające eksperymenty, a wszystko to okraszone było obficie humorem. Zobaczyli min.: sposób, w jaki po raz pierwszy uzyskano ciekły azot, jak azot zmienia stan skupienia z powrotem w postać lotną, rolę azotu w kuchni molekularnej, historię dwóch wybitnych osobistości polskiej nauki. Nauka poprzez zabawę to jest to co lubimy najbardziej!. Galeria zdjęć z wyjazdu na fb.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Dzwonnik z Notre Dame

11.01.2017r. uczniowie klas 1-3 udali się do KDK na edukacyjny spektakl muzyczny pt: „Dzwonnik z Notre Dame” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Forte z Wrocławia. To była piękna opowieść o Quasimodo, który pokonuje lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Przygody głównego bohatera opowiadał w zabawny sposób dowcipny Garguś. Gra aktorów i świateł, poruszająca muzyka, projekcje multimedialne, piękny śpiew i kostiumy wprowadziły dzieci w wyjątkową i wzruszającą opowieść. Uczniowie z przejęciem śledzili przebieg akcji. Były momenty, które angażowały wszystkich widzów do wspólnej zabawy. Myślą przewodnią spektaklu była tolerancja. Z pewnością fabuła opowieści skłoniła młodych widzów do refleksji, że innych powinniśmy cenić i kochać za to, co mają w głębi duszy i w sercu; że nie należy wyśmiewać odmienności innych – szczególnie wyglądu. Dzieciom bardzo podobał się spektakl.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

 

Bożonarodzeniowa podróż do Wrocławia

10 grudnia społeczność szkolna z SP11 udała się w Bożonarodzeniową podróż do Wrocławia. Pierwszym etapem naszej przygody było zwiedzanie „Afrykarium”, które znajduje się w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Unikatowy na skalę europejską obiekt zaprezentował naszym uczestnikom piękną faunę i florę Czarnego Lądu. Po afrykańskiej przygodzie był czas na spacerek po Parku Szczytnickim, w którym mogliśmy podziwiać obiekty, takie jak: Hala Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł, multimedialna fontanna, pergola( pokryta na całej długości winoroślą), Iglica (stalowy monument), Ogród Japoński. Następnie udaliśmy się w kierunku „serca Wrocławia” w najstarszą, zabytkową część Wrocławia, gdzie podziwialiśmy cudowny Ostrów Tumski z jego średniowiecznymi zabytkami. W refleksji i zadumie odpoczęliśmy chwilkę w „Perle Ostrowa Tumskiego” – gotyckiej katedrze Św. Jana Chrzciciela. Następnie przez Most Tumski, który od kilkunastu lat jest miejscem spotkań zakochanych udaliśmy się pieszą wycieczką w dalszą drogę, w kierunku Ratusza. Po drodze obejrzeliśmy cenny zabytek sztuki inżynierskiej Halę Targową przy ul. Piaskowej. Ostatnim, finalnym etapem naszej przygody był spacer po Rynku, wokół którego nie tylko są zlokalizowane cenne zabytki, najlepsze restauracje, ale również w okresie przedświątecznym można podziwiać wspaniały, bajkowy „Jarmark Bożonarodzeniowy”. Wszyscy jednoznacznie uznali, że projekt, który w grudniu realizujemy w naszej szkole „Magiczny Czas Świąt Bożego Narodzenia” został urzeczywistniony we Wrocławiu. Magia Świąt Bożego Narodzenia była bardzo odczuwalna podczas naszej wspaniałej przygody – był to naprawdę „magiczny czas”. Opr. D. Rachubiński

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Warsztaty świąteczne w Muzeum

14 grudnia klasa I i IIa wybrały się na warsztaty „Światy – ozdoby z opłatka” do Muzeum Okręgowego w Koninie. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje Świąt Bożego Narodzenia w XIX wieku, a następnie samodzielnie wykonały światy… aniołka i bombkę, które zabrały do domu, aby powiesić na choinkach.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.

Pamiętamy o profesorze Bekkerze

Profesor Mieczysław Bekker był twórcą pojazdu księżycowego, który brał udział w misji Apollo. Jego  dzieciństwo i lata szkolne są związane z Wielkopolską i Koninem, gdzie jego ojciec pracował w cukrowni „Gosławice”. Apollo 17 była szóstą i ostatnią wyprawą na Srebrny Glob z ludzką załogą na pokładzie. Lot rozpoczął się 7 grudnia 1972 roku, a 11 grudnia statek kosmiczny wylądował na Księżycu. Astronauci spędzili na jego powierzchni ponad 22 godziny i zebrali 115 kg próbek do badań. Pojazd  Mieczysława Bekkera uczestniczył w trzech ostatnich misjach Apollo i służył astronautom do jeżdżenia po księżycu. W rocznicę tego wydarzenia, uczniowie naszej szkoły oddali hołd polskiemu uczonemu. Zapalili znicz przy tablicy upamiętniającej Mieczysława Bekkera, która znajduje się przy naszej szkole. Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Czechowska

WP 20161212 10 00 39 Pro

 

Mikołajki na Starówce

6 grudnia na Placu Wolności w Starym Koninie gościł Mikołaj… oczywiście nie zabrakło tam dzieci z „jedenastki”. Wszyscy wspaniale się bawili. Każde dziecko przyniosło wykonany przez siebie portret Mikołaja, za który w nagrodę otrzymało słodki poczęstunek.

 „Kryształowa Królowa Śniegu”

Klasa 2b w przeddzień mikołajek otrzymała od Św. Mikołaja wspaniały prezent, a mianowicie bilety na muzyczną bajkę ,,Kryształowa Królowa Śniegu’’ na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Ten wyjątkowy zimowy spektakl przygotował Koniński Dom Kultury i Agencja Artystyczna Prym ART. Jest to wspaniała opowieść o Kaju, którego serce Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus zamieniają w sopel lodu i wciągają do gry dobra i zła. Mała Gerda -siostra Kaja – ratując brata musi wykonać trudne zadania, przygotowane przez złośliwego Garbusa. Miłość Gerdy do Kaja pomaga jej pokonać wszelkie przeciwności losu. Widownia wspomagała dzielną dziewczynkę w rozwiązaniu zadań. Magiczny spektakl dzieci oglądały i przeżywały z ogromnymi emocjami. Świetne efekty multimedialne, piękne kostiumy bardzo się podobały. Kolejną atrakcją dla klasy 2b był list od św. Mikołaja, który obiecał im niespodziankę w szkole. Po powrocie czekały na nie pod szkolną choinką pierwsze prezenty!. Opr. M. Maćkowiak

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe w Muzeum

Klasa 2b rozpoczęła przedświąteczny czas w Muzeum Okręgowym w Koninie od Warsztatów Bożonarodzeniowych – wykonania mało już dziś znanych ozdób – „światów” z opłatka. Ozdoby takie dawniej były wpisane w tradycję Świąt. Powstawały raz w roku podczas Wigilii Bożego Narodzenia jako świąteczna ozdoba izb, która miała przynieść szczęście i dobrobyt. Dzieci obejrzały i wysłuchały prezentację o dawnych zwyczajach zdobienia domów, a następnie przystąpiły do samodzielnej pracy. Z barwnych opłatków wykonały kolorowe światy i aniołki. Pierwsze świąteczne ozdoby zawisną na domowych choinkach. Opr. M. Maćkowiak Zapraszamy do like


Z WIZYTĄ W MUZEUM

24 listopada uczniowie klasy III wraz z wychowawcą p. M. Zielińską oraz p. A. Czechowską byli w muzeum Ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym. Uczestniczyli w lekcji pt. ,,Muzeum od kuchni.’’ Dowiedzieli się, czym jest muzeum i kto w nim pracuje oraz zdobyli wiedzę na temat przechowywania eksponatów. Poznali znaczenie takich słów jak: galeria, wystawa, dzieło sztuki. Była to wspaniała lekcja historii, zakończona w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Serdecznie dziękujemy p. Kazusiowi, który zaprosił nas do muzeum, poświęcił nam swój czas i w fascynujący sposób przybliżył odległe dzieje naszej historii. Zaparzsamy do obejrzenia i polubienia zdjęć z wyjazdu na naszym portalu !!!like

 

Klasa III w Kopalni soli w Kłodawie

Dnia 18 listopada 2016r. uczniowie wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie. Pierwszą atrakcją był zjazd windą 600 metrów pod ziemię z prędkością 6m/s. Następnie pan przewodnik oprowadził nas tajemniczymi tunelami opowiadając wiele ciekawych historii i legend. Widzieliśmy komnatę Drakuli, wózki pełne soli, przepiękną Kaplicę św. Kingi, a w niej tablicę ku pamięci zmarłych górników oraz figurkę patronki wykonaną z soli. Obejrzeliśmy również w wykuwanej przez dwa lata komorze solnej scenę, na której pobito rekord Guinessa w koncercie zagranym najniżej pod ziemią. Najbardziej podobał nam się korytarz zwany strefą wolnego lizania. Mogliśmy tam polizać ściany i przekonać się, że naprawdę  są z soli.  Każdy mógł wybrać sobie bryłki odłamków solnych. Otrzymaliśmy też po paczce soli, która stanowiła dodatek do biletu. Wycieczka była bardzo interesująca, ekscytująca i wszystkim się podobała. Opr. M. Zielińska, zdj. S. Małecka

pizap.com14798077815533

 

Oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli  za wolną Polskę 

Z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę  wraz z uczniami z Zespołu Szkół nr 1 w Koninie pod opieką dyrektora p. Karola Fritza  udaliśmy się na cmentarz w Gosławicach. Tam oddaliśmy  hołd poległym powstańcom styczniowym. Na ich mogile złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicz. Dyrektor Muzeum Okręgowego w Koninie p. Lech Stefaniak przybliżył historię powstania styczniowego na ziemi konińskiej. Mówił o trudzie i poświęceniu powstańców. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu. Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska 

WP 20161110 10 06 04 Pro

 

Na cmentarzu płomyki złote
i groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma…..
Helena Bechlerowa

{phocagallery view=category|categoryid=934|imageid=12163|float=left|pluginlink=1}Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to dobry moment do przemyśleń nad własnym życiem, refleksji o przemijającej historii, którą warto utrwalić dla potomnych.  Jak co roku przed uroczystością Wszystkich Świętych odwiedziliśmy  pobliski cmentarz i zapaliliśmy  znicze na grobie śp. ks. Bogusława Palenickiego oraz byłego dyrektora szkoły śp. Tadeusza Kaczmarka. Pamiętaliśmy również o pomordowanych w czasie II wojny światowej, których pomnik znajduje się przy naszej szkole. Uczniowie  w ten sposób oddali cześć i szacunek zmarłym, poznali też  historię  postaci zasłużonych dla naszej małej ojczyzny. Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska

Pamiętamy….

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka.  W dniu 3 XI 2016r. tuż po święcie Wszystkich Świętych uczniowie kl. IIa wybrali się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze, celem uczczenia pamięci zmarłych. Dla dzieci była to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swoim mieście i mieszkańcach, których już nie ma. Dzieci wspólnie pomodliły się i zapaliły znicze. Szczególną uwagę zwracaliśmy na te groby, o których mało kto pamięta. Opr. Joanna Mączka

wyjŤcie na cmentarz

 

LEKCJA PRZYRODY W NADLEŚNICTWIE KONIN

Organizowanie zajęć szkolnych poza ławką szkolną są efektywne w zdobywaniu, wzbogacaniu i pogłębianiu wiedzy oraz umiejętności uczniów. Zajęcia takie sprzyjają rozwojowi dociekliwości poznawczej dzieci, która stanowi podstawę ich samodzielności.  W piątek 21 października 2016 roku mogli się o tym przekonać uczniowie klasy IV uczestnicząc w ciekawej i praktycznej lekcji przyrody w Nadleśnictwie Konin. Było to bezpośrednie i wieloaspektowe spotkanie edukacyjne – „żywe kształcenie”. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący właściwego zachowania się w lesie. Pracownik Nadleśnictwa pokazał uczniom ciekawe narzędzia i urządzenia służące do pracy w lesie. Dzieci poznały rośliny i zwierzęta, które można spotkać w najbliższej okolicy. Uczniowie uczestniczyli również w licznych konkursach dotyczących wiedzy przyrodniczej, za które otrzymali ciekawe nagrody. Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Opracowanie i zdjęcia: Mirosława Gabryszak i Dariusz Rachubiński

2016-10-23 11.22.25

 

2016-10-23 11.25.17

Z wizytą w Teatrze

Wrocławski Teatr In-Art zaprosił nas na przedstawienie „Boskie poczucie humoru, czyli opowieśc

i biblijne”. Doskonały tekst, komediowy charakter, gra w masce, dramaturgia wydarzeń i rozbudowane wątki, to  propozycja w sam raz dla młodego widza.  Nowatorski sposób ukazania Biblii spodobał się naszym uczniom. Opr. M. Radke

teatr 1

teatr 2

WYPRAWA PEŁNA WRAŻEŃ!!!

{phocagallery view=category|categoryid=917|imageid=11959|float=left|pluginlink=1}W piątek 30 września uczniowie klas IV – VI wyruszyli na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pradolina”. Zachwyciło nas to miejsce, znajdujące się w pięknej dolinie Warty wśród pięknych lasów i wzgórz. Gospodarze, państwo Grażyna i Rafał Michałowscy, przygotowali dla uczniów wiele atrakcji. Były zabawy, przeciąganie liny, gry sportowe. Najwięcej radości sprawiło chyba strzelanie z łuku i jazda konna, a samodzielnie przygotowana pizza smakowała jak nigdy dotąd. Polecamy wszystkim „Pradolinę”. Opr.M.Radke, zdj. E.Kubsik

 

„Sekretne życie domowych zwierzaków”

29 września uczniowie klasy 1 i 2b spędzili przyjemnie czas na wspólnym oglądaniu filmu „Sekretne życie domowych zwierzaków”. Z entuzjazmem śledzili losy bohaterów i rozwijającej się między nimi przyjaźni. Uświadomili sobie również, że posiadanie zwierzątka niesie ze sobą wielką odpowiedzialność ze strony człowieka. Opr. M.Maćkowiak

223

„Sekretne życie zwierzaków domowych”

23 września uczniowie klasy 2a wybrali się do kina Helios na film animowany pt.: „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Film bardzo się nam podobał. Zabawne scenki i dialogi wprowadziły nas w dobry nastrój. Cieszymy się, że tak miło spędziliśmy wspólnie czas. Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. W drodze powrotnej trwały rozmowy na temat obejrzanej bajki. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. Opr. i zdj. Joanna Mączka

zycie zwierzakow

 

{phocagallery view=category|categoryid=912|imageid=11906|float=left|pluginlink=1}W dniu 13.09.2016r. uczniowie klasy I w ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem uczestniczyli w akcji „Pierwszaki błyszczą na drodze”, której organizatorem był Wojewódzki  Ośrodek Ruchu Drogowego. Wszyscy aktywnie uczestniczyli  w  spotkaniu, którego  celem było  zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Opr. M. Gostyńska

 

 

{phocagallery view=category|categoryid=913|imageid=11917|float=left|pluginlink=1}Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie zaprosił uczniów klasy I wraz z wychowawcą na Dzień Otwarty pod hasłem „Tak się bawili nasi rodzice”. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia i pokazanie najmłodszym jak się bawili ich rodzice. Na dzieci czekało wiele atrakcji między innymi: zabawy chustą animacyjną, gra w tenisa, bańki mydlane, zabawy piłką.  Najmłodsi mogli nie tylko pobawić się w gry, które kiedyś królowały na podwórkach, ale i m.in. dowiedzieć się jak racjonalnie zapakować tornister. Na zakończenie uczestnicy otrzymali piłki. Pogoda i humory dopisywały. Wszyscy świetnie się bawili. M. Gostyńska

 

 

 ROK SZKOLNY 2106/2017……POZNAJEMY KOLEJNE ZAKĄTKI ŚWIATA 🙂 

Bukowina Tatrzańska i …..

{phocagallery view=category|categoryid=901|imageid=11751|float=left|pluginlink=1}W tym roku grupa uczniów z SP11 i SP9 wybrali się na zieloną szkołę do Bukowiny Tatrzańskiej. Piękne widoki, świeże powietrze i moc atrakcji to wszystko w jednym miejscu. Zapraszam do fotorelacji i przekonajcie się sami, że warto było jechać. Dziękujemy pani Urszuli Maciaszek za wspaniałe 5 dni……. Opr. M. Bartosik

 

Zwiedzamy Wrocław 

{phocagallery view=category|categoryid=900|imageid=11738|float=left|pluginlink=1}Wrocław to jedno z piękniejszych miast w Polsce. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od pokazu multimedialnego fontanny położonej w malowniczym parku Szczytnickim. Następnie były kolejne atrakcje: Ogród Japoński, którego początki sięgają 1913 roku i ZOO wraz z Afrykarium, a na koniec spacer po mieście. Czas szybko minął i trzeba było wracać do domu.  Opr. E. Kubsik

 

Toruń – miasto Kopernika.

{phocagallery view=category|categoryid=890|imageid=11591|float=left|pluginlink=1}Dnia 13 maja  2016 r. uczniowie klas I-III wybrali się  na wycieczkę edukacyjną do Torunia. Na początek zwiedzali Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”, gdzie czekało na nich  mnóstwo atrakcji. Jest  to wyjątkowe miejsce edukacyjne, które prezentuje wiele eksponatów z  różnych dziedzin nauki i techniki. Interaktywne wystawy zainspirowały dzieci do nauki przez doświadczenie i zabawę. Wszyscy świetnie się bawili oglądając eksponaty i wystawy. Następnie uczniowie z przewodnikiem spacerowali  po mieście. Poznali ważne miejsca i wysłuchali legendy związanej z Toruniem: „O żabach, które nawiedziły miasto”. Byli pod domem, w którym urodził się i mieszkał Mikołaj Kopernik, zrobili zdjęcia pod pomnikiem słynnego astronoma. Sprawdzili czy Krzywa Wieża jest naprawdę krzywa i pozdrowili Wisłę. Po zakupie pamiątek udali się do planetarium, gdzie obejrzeli seans „Cudowna podróż”.  W trakcie seansu poznali podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Podróżowali po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Zobaczyli jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznali Słońce jako jedną z gwiazd oraz sprawdzili, czy w kosmosie można spotkać ufoludki. Wycieczka była wspaniała!. Opr. i zdj. M.Maćkowiak, J.Mączka

 

„Kung Fu Panda 3”

6 kwietnia uczniowie klasy Ia i Ib wybrali się do kina Helios na film „Kung Fu Panda 3” – amerykańsko-chiński film animowany ze studia DreamWorks Pictures z 2016 roku. Film jest kontynuacją pierwszej części i drugiej części. Po spotyka swego dawno zaginionego ojca i obaj wyruszają do sekretnej krainy pand, gdzie poznają nowych, przezabawnych bohaterów. Gdy nadprzyrodzony złoczyńca Kai zaczyna pustoszyć całe Chiny, pokonując wszystkich mistrzów kung fu, Po musi dokonać niemożliwego – wytrenować całą wioskę swych rozbrykanych, niezdarnych współbraci, by utworzyli drużynę niepokonanych Kung Fu Pand! Waleczny misiek pokonuje swoje słabości, by uratować przyjaciół. Wrażenia po obejrzeniu filmu pierwszaki przedstawiły na rysunkach, które można obejrzeć w galerii prac.

Opr. i zdj. M.Maćkowiak i J.Mączka

pan 

Pisanki, pisanki… czyli warsztaty w Muzeum

{phocagallery view=category|categoryid=865|imageid=11251|float=left|pluginlink=1}W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne w Muzeum Okręgowym w Koninie odbywają się warsztaty zdobienia jaj techniką batiku-malowanie woskiem. Dzieci z klasy 1a i 1b  skorzystały z możliwości poznania i własnoręcznego zdobień tym rzadko już spotykanym sposobem. Poznały także  tradycyjne techniki zdobienia jajek w różnych regionach Polski i obejrzały tematyczną wystawę. Opr. i zdj. J.Mączka, M.Maćkowiak

 

Lodowy świat z „diabletami”

15 stycznia uczniowie klas I-III skorzystali z zaproszenia Młodzieżowego Domu Kultury oraz Fundacji Podaj Dalej im. dr. P. Janaszka  na  spektakl teatralno-muzyczny „Lodowy świat”. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały niezwykły teatr nawiązujący za sprawą pióra Jarosława Sparażyńskiego – autora scenariusza, do współczesnych problemów dzieci i młodzieży: co ma większą wartość – tablet lub smartfon czy przyjaźń i bliskość drugiego człowieka? Mali  widzowie przekonali się wraz z bohaterami przedstawienia, że rzeczy materialne nie zastąpią prawdziwego przyjaciela, a MIŁOŚĆ to wartość ponadczasowa zwyciężająca wszelkie przeszkody i umacniająca przyjaźń. Opr., zdj. M.Maćkowiak

ssss1sss2 sss4 sss5

Filmowy prezent od Św. Mikołaja

 13 stycznia klasa Ib wybrała się  do kina Oskard na film „Fistaszki”, na który zaprosił dzieci Św. Mikołaj w przedświątecznym liście skierowanym do całej klasy. Dzieci poznały niezdarnego bohatera Charliego Browna i jego przyjaciela Snoopiego oraz koleżanki i kolegów chłopca. Charlie Brown bez względu na to, ile razy coś mu się nie uda,  ciągle próbuje ponownie. Czy zostanie upokorzony przed kolegami, zaplącze się w latawiec, czy zostanie pokonany na boisku do piłki nożnej lub grając w baseball, podnosi się z ziemi, wraca i próbuje od nowa. Konsekwentnie dąży do poprawy – pierwszaki w dyskusji podjętej w klasie stwierdziły, że trzeba wierzyć w siebie i nie poddawać się, by w końcu odnieść sukces! Opr., zdj. M.Maćkowiak

Więcej:

https://www.youtube.com/watch?v=3hjJhrLUcuA

f1

 

Lekcja historii w muzeum

 

Dnia 18 grudnia 2015 roku uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą p. M. Radke oraz nauczycielem historii p. A. Czechowską  uczestniczyli w lekcji historii, która odbyła się  w Muzeum Okręgowym w Gosławicach. Temat  zajęć to:  Najciekawsze znaleziska archeologiczne na ziemi konińskiej. Uczniowie poznali znaleziska archeologiczne z powiatów konińskiego, słupeckiego, kolskiego oraz turkowskiego. Oglądali  skorupy glinianych garnków, biżuterię, kamienne i metalowe narzędzia, broń oraz szczątki ludzkich szkieletów sprzed 12 tys. lat.  Poznali ludność kultury łużyckiej,  która potrafiła budować grody typu Biskupin. Podziwiali  rekonstrukcję grodu przedstawionego  w postaci makiety oraz makietę cmentarzyska megalitycznego. Dowiedzieli się jak ważna jest praca archeologa i ile cennych informacji dostarczają znaleziska archeologiczne. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się wystawa poświęcona 100.  rocznicy istnienia ZHP na ziemi konińskiej. Znalazły się na niej elementy stroju harcerskiego, dokumenty, sztandary, proporce, zdjęcia i okolicznościowe pieczęcie.  Była  to ciekawa lekcja historii, która  wzbogaciła naszą wiedzę. Opr. A. Czechowska

 

WP 20151215 10 32 36 Pro WP 20151215 10 48 24 Pro WP 20151215 10 49 26 Pro

 

 „Dobry Dinozaur” – wyjaz do Kina Helios najmłodszych uczniów SP11

W dniu 17.12.2015 uczniowie klasy Ia wybrali się do kina Helios na film animowany „Dobry dinozaur”. Celem dydaktycznym naszej wycieczki było kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu, a także wzmocnienie więzi koleżeńskiej. Wycieczka okazała się bardzo udana. Z uśmiechniętymi buziami wróciliśmy do szkoły. Opr. J. Mączka

DSC09657

 

Warsztaty Wigilijne w Biskupinie

{phocagallery view=category|categoryid=792|imageid=10440|float=left|pluginlink=1}We wtorek 8 grudnia uczniowie klasy Ia i III wybrali się na Warsztaty Wigilijne do Zajazdu w Biskupinie.  W czasie ich trwania dzieci zapoznały się z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia, śpiewali wspólnie kolędy i pastorałki, wspólnie piekli pierniki, oraz  własnoręcznie przygotowywały stroiki na wigilijne stoły. Uczniowie wspólnie zasiedli do wigilijnej wieczerzy, podczas której mogli skosztować tradycyjnych świątecznych potraw. Opr. i zdj. Joanna Mączka

 Mikołajki w Kropce

 

4 grudnia klasa Ib wybrała się do Centrum Rozrywki Kropka na spotkanie z … Mikołajem. Zwiedzanie Parku Makiet w towarzystwie oczekiwanego cały rok gościa dostarczyło dzieciom wiele radości. Ogromne emocje wywołało oglądanie filmu w kinie 6D oraz wirtualna podróż samolotem w Kapsule Czasu. Był również czas na zabawy stolikowe: leżące na stolikach  klocki zachęcały do konstruowania i budowania. Na zakończenie czekała przyjemna niespodzianka, Mikołaj przyniósł słodkie podarunki. A w podziękowaniu dzieci recytowały wierszyki. To była wspaniała wyprawa! Rodzicom również dziękujemy za wspaniały prezent i opiekę podczas wycieczki. Opr. M. Maćkowiak 

Kopalnia soli w Kłodawie

{phocagallery view=category|categoryid=746|imageid=9738|float=left|pluginlink=1}06 października 2015 roku uczniowie klas IV -VI wybrali się na wycieczkę do Kłodawy. Głównym celem tej wyprawy była kopalnia  wydobywająca złoża naturalnej soli kamiennej o barwie białej oraz unikalnej różowej, powstałej ponad 200 mln lat temu z odparowania mórz i oceanów. Sól wydobywana w Kłodawie znajduje zastosowanie jako  kuchenna, dla przemysłu spożywczego, dla rolnictwa, dla przemysłu chemicznego. W Kłodawie czynna jest najgłębsza na świecie podziemna trasa turystyczna na poziomie 600 – 750 metrów pod ziemią. Żeby się tam dostać trzeba zjechać windą. Zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi z prędkością 6 m/s pozostawił niezapomniane wrażenia.!!! Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe bryłki soli, których smaku oczywiście większość z nas próbowała. Urok i tajemniczość Kopalni Soli w Kłodawie wywarły na nas niesamowite wrażenia. Okazało się, że wcale nie trzeba daleko szukać atrakcji turystycznych, bo znajdują się one w naszym regionie. Była to fascynująca i niezapomniana podróż do wnętrza Ziemi. 
Opr. M. Bartosik, zdj. Ewa Kubsik

Wycieczka do parku.  

Uczniowie klasy Ib i klasy II byli na jesiennej wycieczce w Parku Miejskim. Dzieci, chodząc  alejkami  parkowymi,  mogły  nie  tylko podziwiać park, który o tej porze roku jest wyjątkowo urokliwy, ale również wysłuchały informacji na temat roślinności oraz jego mieszkańców. Dużo radości sprawiło dzieciom zbieranie różnokolorowych liści, szyszek i kasztanów, a przede wszystkim spotkanie z wesołymi wiewiórkami. Z wyprawy wrócili bardzo zadowoleni i obdarowani jesiennymi skarbami. W wycieczce towarzyszyli dzieciom przedstawiciele Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i opiekę.  

Opr. M.Maćkowiak, zdj. M.Maćkowiak, M.Zielińska 

 w parku1

w parku klasa2

 

„Opera w baśni – baśń w operze” 

{phocagallery view=category|categoryid=736|imageid=9588|float=left|pluginlink=1}To tytuł spektaklu muzycznego, który obejrzeli uczniowie klasy I a i I b naszej szkoły 23 września 2015r. w Konińskim Domu Kultury. Było to niesamowite i niezapomniane przeżycie dla wszystkich dzieci, które w tym roku rozpoczęły naukę w klasie pierwszej. Przedstawienie opowiadało historię o poszukiwaniu szczęścia, którym okazała się… muzyka. Na scenie rozbrzmiewał śpiew i muzyka klasyczna takich kompozytorów jak Rossini czy Mozart. Baśniowe postaci: Rusałka, Don Kichot, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czarownica odkrywały przed dziećmi piękno muzyki. Żadne dziecko się nie nudziło, gdyż wszyscy bohaterowie zachęcali widzów do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Więcej:https://youtu.be/_uIlnDbuglE 

Opr. M. Maćkowiak

 

Młotki w ruch!!!

{phocagallery view=category|categoryid=726|imageid=9447|float=left|pluginlink=1}17 września uczniowie klasy II  wraz wychowawczynią oraz Rodzicami wzięli udział w zajęciach warsztatowych w  Castoramie.  Dzieci po krótkiej pogadance sięgnęły po młotki, klej do drewna, pędzle i farby. W ciągu 1,5 godziny wyczarowały karmniki dla ptaków. Mimo tego, że wykonywali pracę z tych samych materiałów, każdy karmnik był inny. Dumni ze swych prac chętnie pozowali do zdjęć. Pracownicy Castoramy  nagrodzili ich trud niespodzianką w postaci piórników.

Dziękujemy Castoramo

Oprac. M Zielińska Zdjęcia: S. Zaveska,D. Łechtański 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Jak bezpiecznie spędzać wakacje? – lekcja praktyczna 

{phocagallery view=category|categoryid=711|imageid=9282|float=left|pluginlink=1}Policjanci wraz ze strażakami i z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie uczyli pierwszaków jak bezpiecznie wypoczywać podczas nadchodzących wakacji. Dzięki spotkaniu uczniowie dowiedzieli się jak mogą pomóc osobie, która zasłabła, jak zachować się gdy spotkamy obcego i niebezpiecznego psa, a także jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym, przede wszystkim poruszając się na rowerze. Funkcjonariusze nie tylko przekazywali wiedzę teoretyczną, ale również w praktyczny sposób przedstawiali niebezpieczne sytuacje. Przykładem tego był pokaz policyjny, podczas którego zaprezentowano sposób ochrony podczas ataku psa. Szczególne zainteresowanie naszych uczniów wzbudził pościg policyjnej motorówki za pozorowanym przestępcą, który starał się uniknąć kontroli. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tak wspaniała lekcję. 

Opr. M. Zielińska 

Wycieczka klasy trzeciej i czwartej do Warszawy 

{phocagallery view=category|categoryid=702|imageid=9121|float=left|pluginlink=1}19 czerwca 2015r. uczniowie klasy trzeciej i czwartej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Podróż upłynęła miło i dość szybko. Po przybyciu do stolicy przywitała nas przewodniczka warszawska, z którą zwiedzaliśmy m.in. Stadion Narodowy i Starówkę. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Poznaliśmy go z magicznego miejscaPunktu Widokowego. To dwa sektory dolnej trybuny, na których mogliśmy poczuć się jak kibice. Następnie udaliśmy się na Plac Zamkowy, gdzie zaszczytne miejsce zajmuje symbol stolicy, jakim jest niewątpliwie Kolumna Zygmunta oraz Zamek Królewski i Barbakan. Stamtąd przemieściliśmy się pod Pomnik Małego Powstańca, a następnie na Plac marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Wróciliśmy na Barbakan, po drodze obowiązkowo robiąc  zdjęcie przy warszawskiej Syrence. Pobyt na Starówce był również okazją do zakupu pamiątek. Ostatnim punktem programu wycieczki po Warszawie był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Przy wejściu w holu głównym umieszczone jest bardzo duże wahadło sięgające do samego sufitu. Mogliśmy zobaczyć jak powstaje wir powietrzny – tornado. Poprzez specjalny panel sterowania zmienialiśmy jego kształt. Poczuliśmy co się dzieję podczas trzęsienia ziemi. Pozwolił na to specjalny symulator. Samodzielnie produkowaliśmy prąd elektryczny. Widzieliśmy płynne srebro, które tworzyło różnej wielkości kształty. Przekręcaliśmy koła zębate. Mogliśmy też spróbować wcelować do metalowej obręczy piłką unoszoną powietrzem. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Konina. 

Opr. M.Maćkowiak, zdj. M.Bartosik, E.Kubsik

 

„Zielona Szkoła” – Straduń 2015 

{phocagallery view=category|categoryid=701|imageid=9090|float=left|pluginlink=1}Zielona szkoła to trzy wspaniałe dni w pięknej okolicy, bezpiecznym, zielonym terenie i mnóstwem atrakcyjnych zajęć.

 Dzień 1- poniedziałek: poznaliśmy uzbrojenie i sposoby walki rycerstwa epoki Renesansu na dziedzińcu Zamku Wedelów, a następnie w Strzalinach  zwiedzaliśmy bunkier z czasów II wojny światowej – część Fortyfikacji Wału Pomorskiego. Po przybyciu do ośrodka January mieliśmy okazję strzelać z wiatrówki i łuku oraz odbyć przejażdżki bryczką po okolicy. Wieczorem na wspólnej dyskotece prezentowaliśmy nasze talenty.

 Dzień 2 – wtorek: byliśmy w Smolarni – Rezerwacie Przyrody z 400 – letnim dębem Wojtkiem.   W lesie przy ośrodku budowaliśmy szałas, po południu braliśmy udział w zajęciach warsztatowych – lepiliśmy z gliny i rysowaliśmy wspólny rysunek. Po kolacji wzięliśmy udział w podchodach. 

Dzień 3 – środa: otrzymaliśmy mapy i mieliśmy za zadanie odszukać wszystkie zaznaczone na niej obiekty. To był marsz na orientację, liczył się czas i prawidłowe odszukanie obiektów. Nasza grupa zwyciężyła – byliśmy najlepsi!

 Jako że byliśmy bardzo aktywni i zdyscyplinowani, na pożegnanie otrzymaliśmy upominki i nagrody. 

Opr. M.Maćkowiak, zdj.M.Bartosik

  

Wycieczka klasy I i II do Ciechocinka

{phocagallery view=category|categoryid=700|imageid=9073|float=left|pluginlink=1}W dniu 14 maja 2015 r. uczniowie klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w wycieczce jednodniowej do Ciechocinka. Podróż minęła bardzo szybko, wspólny śpiew umilał wycieczkę. Hitem podróży była piosenka ,,Ruda” śpiewana wielokrotnie. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Ośrodek Sportów Konnych „Rancho pod Olszyną” położony na skraju lasu, 1,5 km od Uzdrowiska Ciechocinek. Na początku dzieci pod okiem instruktorów jeździły na koniach. Świetnie bawiły się na placu zabaw. Następnie zwiedziły „Rancho” oglądając wiele ciekawych gatunków zwierząt np.konie, kucyki, osiołka, kozy, owce wrzosówki, ozdobne kaczki, kury gęsi i pawie. Poprzez ścieżki edukacyjne dzieci wzbogaciły wiedzę o koniach: odmiany koni, maści, warunki mieszkaniowe w stajni (boks dla dorosłego konia powinien wynosić ok. 9m2 tj. 3x3m, a dla kuca ok. 3m2), karmienie i pojenie koni, rodzaje siodeł, przeznaczenie koni kiedyś a obecnie. Z zaciekawieniem wszyscy oglądali powozy, bryczki i dawne narzędzia rolnicze. Dzieci mogły także wejść do środka konia trojańskiego i poznać jego historie. Największe wrażanie zrobiły jednak biegające luźno królewskie pawie i kucyk. Wycieczka do „Rancho pod Olszyną” dostarczyła uczniom wspaniałej zabawy i wzbogaciła wiedzę przyrodniczą i historyczną. Kolejnym etapem wycieczki  była podróż tramwajem konnym do Ciechocinka. W mieście uczniowie mogli dokonać zakupu pamiątek. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najsłynniejszej fontanny uzdrowiska – „Pod Grzybkiem”. Następnie szliśmy urokliwym Parkiem Zdrojowym do Muszli Koncertowej i fontanny z Jasiem i Małgosią. W parku wszyscy uczestnicy wycieczki podziwiali z zachwytem przepiękny rozłożysty ogon Pawia Białego gatunku albinotycznego. Później poszliśmy do Parku Tężniowego. Niewątpliwą atrakcję stanowił barwny Zegar Kwiatowy z podpisem Ciechocinek zdrowia doda 2015 oraz stare, zabytkowe budowle – znak rozpoznawczy Ciechocinka – Tężnie. Z dawką leczniczego jodu w płucach, ruszyliśmy w kierunku deptaku, gdzie zafundowaliśmy sobie pyszne lody i gofry. Wycieczka dostarczyła uczniom miłych wrażeń. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to urokliwe uzdrowisko. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Małgorzata Zielińska, Mariola Gostyńska i rodzice pełniący rolę opiekunów.

  Oprac. Oleńka Makowska z mamą 

Pierwszaki w Holi

{phocagallery view=category|categoryid=682|imageid=8862|float=left|pluginlink=1}We wtorek 21.04.2015r. uczniowie klasy pierwszej wybrali się wraz z wychowawczynią i rodzicami  do sali zabaw „Hola”. Była to nagroda za zdobycie I miejsca w Szkolnym Maratonie Teatralnym z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W sali zabaw  korzystaliśmy z basenu z tysiącem kulek – który już na samym początku wzbudził najwięcej emocji. Następnie  mogliśmy przeciskać się przez liczne tunele, zjeżdżać ze zjeżdżalni prosto do basenu z piłkami,  wspinać się po specjalnej ściance, a także bawić się   na podłodze interaktywnej. Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do  szkoły z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzimy salę zabaw. Bardzo serdecznie dziękujemy „ Holi”  za ufundowanie naszym uczniom zabawy na tak wspaniałym placu zabaw. DZIĘKUJEMY !!!

Oprac.: M. Zielińska

 

Uczniowie klasy VI z wizytą w Gimnazjum nr 4 w Koninie

{phocagallery view=category|categoryid=680|imageid=8835|float=left|pluginlink=1}Dnia 8 kwietnia 2015r. uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą gościli w Gimnazjum nr 4 w Koninie. Wspólnie z gimnazjalistami  braliśmy udział w „Potyczkach na wesoło”. Był taniec zumby, quizy, różne  konkurencje sportowe oraz słodki poczęstunek. Zabawa była świetna, wszystkim dopisywał dobry humor. Przekonaliśmy się, że gimnazjum jest przyjemnym miejscem nie tylko do nauki, ale także dorozwijania pasji i talentówDziękujemy za miłe przyjęcie.

 Opracowanie i zdjęcia: A. Czechowska

5 rocznica Katastrofy Smoleńskiej

 

10 kwietnia 2010 roku o 8.41 pod Smoleńskiem rozbił się rządowy Samolot z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej. Wzięliśmy udział we mszy o godz. 9.30  10.04.2015r. w intencji 96 ofiar tragicznego lotu, oraz 75 rocznicy zbrodni Katyńskiej. Po mszy św. złożyliśmy  kwiaty przed tablicą upamiętniającą katastrofę.

Opracowanie , zdjęcia : A. Czechowska  

ZdjÖcie0320

 

Wycieczka do Uniejowa

{phocagallery view=category|categoryid=679|imageid=8832|float=left|pluginlink=1}31 marca 2015r. uczniowie klas IV-VI wyjechali na wycieczkę do kompleksu termalno-basenowego w Uniejowie.Termy Uniejów” to nowoczesny kompleks oferujący całoroczne kąpiele w leczniczych wodach solankowych. Obiekt jest położony u podnóża XIV- wiecznego Zamku Biskupiego, uznanego za najbardziej wartościowy pod względem historycznym zabytek województwa łódzkiego. Podczas 2-godzinnego pobytu  wszyscy bawili się świetnie. Niezapomniany czas nasi uczniowie spędzili w basenach krytych i otwartych. Temperatura wody pozwoliła na kąpiele na świeżym powietrzu. Nie przeszkadzał nam padający deszcz ze śniegiem oraz zimny wiatr. Zabawy w wodzie były dla wszystkich doskonałym relaksem. 

Opr. M. Bartosik, zdj. K. Pietrowska

 

Jajka woskiem pisane…

{phocagallery view=category|categoryid=673|imageid=8782|float=left|pluginlink=1}Z racji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, we wtorek, 17 marca 2015r. w Muzeum Okręgowym w Koninie odbyły się warsztaty zdobienia jaj techniką batiku. Mieliśmy okazję wysłuchać wielu opowieści na temat mniej i bardziej znanych zwyczajów. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się, iż nazwa „pisanka” odnosiła się przede wszystkim do jaj zdobionych techniką batiku, czyli takich, na których wzór „pisało się” roztopionym woskiem. Jest to najstarsza i najbardziej tradycyjna metoda zdobienia jaj wielkanocnych.  Z wielką niecierpliwością czekaliśmy na przejście do części praktycznej warsztatów. Efekty naszej pracy przeszły najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękujemy za możliwość udziału w tak ciekawych i inspirujących zajęciach, na pewno zapadną one na długo w naszej pamięci!

 M. Zielińska, zdj. S. Szczap

 

Wycieczka do Centrum Edukacji i Rozrywki Parku Makiet Mikroskala w Koninie. 

{phocagallery view=category|categoryid=669|imageid=8720|float=left|pluginlink=1}W Galerii Kropka czekało na  nas wiele atrakcji i niespodzianek. Zwiedziliśmy Park Makiet- zainteresowały nas szczególnie: makieta przedstawiająca wybuch w Hiroshimie, sceny z ,,Gwiezdnych wojen”, Arka Noego, tonący Titanic,  scena z lądowania na Księżycu czykolorowa makieta wesołego miasteczka. W pracowni makiet mogliśmy zobaczyć etapy ich powstawania, materiały i narzędzia potrzebne  do ich tworzenia, a następnie wycinaliśmy styropianowe szablony (misia, serduszko, autko, zajączka), które zabraliśmy ze sobą do domu. Wielką atrakcją był dla nas seans  w kinie 6D ,,Podwodna przygoda”. Ruchome fotele i liczne efekty specjalne dostarczyły nam  wielu emocji.  W „Kapsule Czasu” odbyliśmy  wirtualną  podróż samolotem i rajd samochodowy. To był dzień pełen wrażeń. Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy do szkoły. Wielu z nas planuje ponowną wizytę w Galerii z rodziną.

Opr. i zdj. M.Maćkowiak 

BAJKI, BAŚNIE, LEGENDY – czym są i czego nas uczą”

 Wyjazdy do kina czy teatru są ważnym elementem kształcenia i wychowywania naszych uczniów. Tym razem nasz wyjazd był nieco odmienny. Celem była lekcja multimedialna zorganizowana w KDK. Jej tematem były „BAJKI, BAŚNIE, LEGENDY Czym są i czego nas uczą?”. Podczas multimedialnej lekcji prowadzący razem z dziećmi odkrywał czym są, kiedy powstały i czego uczą bajki, baśnie i legendy. Dzieci rozwiązały Wielką Magiczną Krzyżówkę, w której uzupełnianiu usiłował przeszkadzać Bajkowy Wirus – Bajkojadus Wrednotus. Wspólna zabawa  i zapał dzieci nie pozwolił mu przeszkodzić w poznaniu hasła. Każde hasło było ilustrowane fragmentami bajek, baśni i legend z różnych stron świata. W drugiej części dzieci obejrzały fabularną baśń filmową „Królewna Śnieżka” – Śnieżka kończy 18 lat i zaczyna się interesować sytuacją w królestwie, którym po śmierci jej ojca despotycznie rządzi królowa, jej macocha. Śnieżka zamierza odzyskać tron, dlatego królowa pozbywa się jej z zamku. Tymczasem na zamku pojawia się młody i majętny książę Alcott z Walencji, którego królowa zamierza uwieść za pomocą czarnej magii i poślubić. Śnieżka spróbuje temu zapobiec z pomocą dzielnych krasnali. 

Tu możesz obejrzeć animowane wersje baśni Królewna Śnieżka”:

Królewna Śnieżka-Bajka po polsku – YouTube
www.youtube.com/watch?v=ItrLoiG_Oec

Baśnie Braci Grimm 10 – Królewna Śnieżka – YouTube
www.youtube.com/watch?v=U_HBG9Y87aA

Opr. M. Maćkowiak 

„Świąteczna bajka inna niż wszystkie”

{phocagallery view=category|categoryid=633|imageid=8276|float=left|pluginlink=1}22 stycznia uczniowie naszej szkoły obejrzeli „Świąteczną bajkę inną niż wszystkie” – muzyczno-słowne widowisko przygotowane przez Szkołę Wokalno-Aktorską „Fama” z Konina w wykonaniu grupy wokalnej Genezis. Młodzi wokaliści wcielający się w postaci z baśni Andersena wprowadzili dzieci we wspomnienia świątecznego klimatu bożonarodzeniowego. Świątecznym piosenkom i kolędom  wspanialej oprawy dodawała scenografia przedstawiająca bajkowe, zimowe krajobrazy. Opr. M. Maćkowiak, zdj. M. Bartosik

 

Z wizytą w fabryce bombek

{phocagallery view=category|categoryid=606|imageid=8004|float=left|pluginlink=1}2 grudnia, uczniowie klasy III, IV i V pod opieką wychowawców, odwiedzili fabrykę bombek w Gnieźnie, gdzie mieli okazję poznać tajniki powstawania tych pięknych ozdób. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od „dmuchalni” gdzie zobaczyliśmy jak podgrzewa się szklane rury i wydmuchuje kule, z których powstają piękne ozdoby choinkowe. Kolejnym miejscem była „srebrzalnia” – tutaj pokazano nam jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka. Następnym etapem było zwiedzanie lakierni gdzie podpatrzyliśmy jak kulki nabierają pięknych barw. Na koniec zwiedziliśmy dekoratornię, gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadawał bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Uczniowie czekali z niecierpliwością na warsztaty plastyczne, podczas których mogli ozdabiać swoje bombki według własnego pomysłu. Wszyscy bawili się znakomicie!:)  

oprac. Ewa Kubsik

 

Majka Jeżowska Show

{phocagallery view=category|categoryid=596|imageid=7860|float=left|pluginlink=1}W czwartek 27 listopada klasy I-III świetnie bawiły się na koncercie Majki Jeżowskiej, który odbył się w kinie Oskard. Piosenkarka zabawiała przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z pobliskich miejscowości. Wszyscy chętnie tańczyli, brali udział  w licznych konkursach, a także śpiewali z piosenkarką jej największe hity. Podczas koncertu Majka Jeżowska nagradzała dzieci i nauczycieli plakatami, zdjęciami oraz płytami. Po występie rozdawała autografy oraz pozowała do wspólnych zdjęć. Nasze dzieci dzielnie walczyły w tanecznych zmaganiach i wygrały dla szkoły specjalną edycję płyty „Czarodzieje uśmiechu”. Opr. zdj. Magdalena Maćkowiak

 ZAWODOWE SPOTKANIE ŚWIETLIC

{phocagallery view=category|categoryid=591|imageid=7785|float=left|pluginlink=1}20 listopada 2014r. dzieci z naszej szkoły korzystające z zajęć świetlicy środowiskowej zostały zaproszone przez Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi-Aktywni” oraz Zespół Szkół Budowlanych w Koninie do udziału w Zawodowym Spotkaniu Świetlic. Celem imprezy byłą integracja świetlic, rozbudzenie zainteresowań zawodowych oraz motywacja do podejmowania aktywnych działań niezbędnych do własnego rozwoju. Dzieci miały okazję do wzięcia udziału w warsztatach: gastronomicznych, hotelarskich, architektury krajobrazu, budowlanych, stolarskich, logistycznych, geodezyjnych, robo tycznych, podczas których starsi koledzy uczyli młodszych i zdobywały sprawności: młodego kuchcika, dekoratora, logistyka, projektanta, konstruktora robotów, montera mebli i innych, potwierdzając je w Indeksie Eksperta Sprawności. Impreza zakończyła się pokazem umiejętności taneczno-gimnastycznych szkolnej grupy aerobiku. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał upominki i poczęstunek.

Opr. M.Gostyńska , zdj.: M.Maćkowiak.

Więcej:

 

SPALAREK – BAJKA O….

{phocagallery view=category|categoryid=574|imageid=7557|float=left|pluginlink=1}Uczniowie SP11 zostali zaproszeni przez MZGOK Konin oraz Kino „Oskard” na przedstawienie na podstawie bajki „O Spalarku, który tryska energią czyli bajka dla dzieci jak porządkować śmieci”. Spalarek na scenie Oskardu wraz z pozostałymi bohaterami przedstawienia otrzymali gromkie brawa. Uczniowie wraz z Rodzicami i opiekunem M. Bartosik mieli okazję obejrzeć niesamowite przedstawienie, które mówiło o segregacji śmieci. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie a Rodzicom za przyjazd z dziećmi do Oskardu. Zdj. i opr. M. Bartosik

Wyjazd do Nadleśnictwa

{phocagallery view=category|categoryid=563|imageid=7363|float=left|pluginlink=1}21 października całą klasą pojechaliśmy do Nadleśnictwa Konin. Wszyscy się bardzo cieszyli, ponieważ miały być konkursy, w których można było wygrać ciekawe nagrody.Kiedy dotarliśmy na miejsce oglądaliśmy film o lesie i o pracy leśnika. Następnie pani, która pracuje w nadleśnictwie pokazała nam różne narzędzia wykorzystywane do prac w lesie. Nikt nie wiedział do czego one służą. Niektóre z nich wyglądały dziwnie, a nazwy pierwszy raz słyszeliśmy. Widzieliśmy też róg mamuta, był ogromny i ciekawy. Później zobaczyliśmy wypchane zwierzęta, byliśmy ich bardzo ciekawi. Gdy skończyliśmy zwiedzanie odbył się konkurs: mieliśmy dopasować zwierzęta i rośliny do warstw lasu. Pokazano nam także tablicę, z której było można usłyszeć dźwięki zwierząt. Był też drugi konkurs- trzeba było włożyć rękę do dziupli w pniu drzewa i zgadnąć co tam jest. Ja miałam kawałek sierści dzika, byłam przerażona! Na koniec pani zadawała pytania dotyczące lasu, a my musieliśmy odpowiedzieć. Kto odpowiedział dobrze, dostał nagrodę. Na koniec poszliśmy do lasu, rozpoznawaliśmy drzewa i zbieraliśmy żołędzie. Obiecaliśmy przyjechać tu na wiosnę i sadzić małe drzewka, aby odnowić las po pożarze. Uważam tą wycieczkę za udaną i bardzo ciekawą.

 

Alicja Pawlikowska

majserkowo

{phocagallery view=category|categoryid=545|imageid=7141|float=left|pluginlink=1}W czwartek 25 września pojechaliśmy całą klasą do Castoramy na zajęcia „Majsterkowo” . Przez całą drogę zastanawialiśmy się co będziemy robić, ponieważ to była niespodzianka. Kiedy już dojechaliśmy okazało się, że będziemy robić karmniki. Pan prowadzący zajęcia wytłumaczył dlaczego robimy karmniki. Powiedział, że robimy je, ponieważ ptaki muszą się przyzwyczaić do miejsca, w którym ustawimy karmnik jeszcze przed zimą. Najpierw wbijaliśmy gwoździe w przygotowane drewniane elementy, nie było to łatwe. Następnie malowaliśmy nasze karmniki różnymi kolorami: czerwonym, niebieskim, szarym, zielonym, fioletowym i żółtym. A kiedy już wyschły zapakowaliśmy je w folie, by bezpiecznie przewieźć do domu. Na pożegnanie dostaliśmy jeszcze baloniki z logo „Majsterkowo” i długopisy -bransoletki.   Było wspaniale, wszystkim się podobało , a najbardziej mi.

Alicja Pawlikowska Zdj. M.Maćkowiak

Wycieczka do Poznania i Swarzędza

{phocagallery view=category|categoryid=532|imageid=6941|float=left|pluginlink=1}W dniu 11.06.2014r.klasy I,II, III i IV wybrały się na wycieczkę do Poznania i Swarzędza.  W Teatrze Animacji, obejrzeliśmy bardzo ciekawy spektakl o myszce i misiu. Najbardziej podobały nam się efekty świetlne, np.; ręce-motyle, świetlny miś. Następnie poszliśmy na Stary Rynek, aby o godzinie 12.00 zobaczyć na wieży Ratusza trykające się koziołki. Liczyliśmy głośno ich tryknięcia. Kupiliśmy również różne pamiątki. Po obiedzie udaliśmy się do Palmiarni. Widzieliśmy tam różne rośliny z egzotycznych krajów, np.; bambus, palmy, kaktusy, drzewo coli, bananowce , cynamonowiec. Na koniec pojechaliśmy do Muzeum i Skansenu Pszczelarstwa w Swarzędzu. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawego o życiu pszczół. Wykonaliśmy też własnoręcznie świece z wosku. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Opr. klasa druga Zdj. M.Maćkowiak

Rowerowa Wycieczka klasy VI

{phocagallery view=category|categoryid=529|imageid=6899|float=left|pluginlink=1}W dniu 6 czerwca uczniowie klasy VI udali się na dwudniową wycieczkę rowerową. O godzinie 9.00 wyruszyliśmy w stronę Lichenia, następnie przejechaliśmy do Ignacewa na Stare Budy, Głębockie, Żółwiniec, Ślesin i wreszcie do ośrodka „Leśna Polana” w Tokarach. Po pokonaniu  40 kilometrów nikt nie był zmęczony, nawet nasz rowerowy piesek „Kiler”. Punktem kulminacyjnym wyprawy była kolacja w chacie grillowej, gdzie skosztowaliśmy przysmaków jak „pajda chleba ze smalcem” i ogórki małosolne. Sobota to niestety powrót do domu. Jednak w drodze powrotnej mogliśmy zobaczyć jak wyglądają profesjonalne zawody w Triathlonie, które odbywały się właśnie w Ślesinie. Życzymy wszystkim takich wycieczek, które nie tylko integrują grupę ale również zwiększają sprawność fizyczną.
Już 21 czerwca zapraszamy na kolejny rajd rowerowy z C.H Ferio- „Powitajmy lato na rowerach”.

Zdrowo- rowerowo:  Joanna Kucal

SP11 w Manufakturze

{phocagallery view=category|categoryid=527|imageid=6889|float=left|pluginlink=1}Dnia 4 czerwca 2014 roku uczniowie klasy IV , V oraz VI wraz z opiekunami p. M. Bartosik, p. A. Czechowską  i rodzicami p. M. Sapalską, p. K. Pietrowską udali się do Manufaktury w Łodzi.  Był to dzień niesamowitych przeżyć. Najpierw odwiedziliśmy Experymentarium, gdzie korzystaliśmy z interaktywnych stanowisk i eksponatów, samodzielnie poznawaliśmy zagadnienia z dziedziny nauki, techniki oraz kultury. Bawiąc się, zdobywaliśmy  wiedzę o najtrudniejszych zjawiskach i procesach zachodzących w świecie. Następnie spotkaliśmy się z Profesorem  Einsteinem,  który wprowadził nas w świat fizyki i chemii. Wspólnie wykonywaliśmy liczne doświadczenia. Najwięcej wrażeń dostarczył nam pobyt w Arenie  Laser Games. Zostaliśmy podzieleni  na zespoły,   ubrani w specjalne kamizelki, wyposażeni w sensory, które reagują na strzał – wiązkę laserową. Poruszając się po labiryncie pełnym niespodzianek i pułapek, celnie trafialiśmy  do przeciwników. Gra ta była sprawdzeniem naszego sprytu, inteligencji i umiejętności analizy ciągle zmieniającej się sytuacji. Pełni niesamowitych wrażeń powróciliśmy do  szkoły. Wycieczka ta pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy Rodzicom za pomoc.
A co na to uczniowie:
– „Najbardziej podobał nam się paintball laserowy. W tej grze zajęłyśmy 7 miejsce. Żałujemy, że wycieczka trwała tak krótko.” Ula Woźniak, Maria Prus
-„ Na wycieczce w Łodzi było bardzo fajnie. Najbardziej podobały nam się warsztaty z Einsteinem oraz gra w paintball laserowy. Dziękujemy za McDonalds i KFC”. Filip Śpiewak i Patryk Gębka
-„ Wycieczka do Łodzi była wspaniała. Najbardziej podobały mi się doświadczenia z fizyką, iluzje optyczne i mnóstwo innych rzeczy. Marzę żebym tam jeszcze kiedyś pojechał” Dawid Krzyżak
-„ Bardzo podobała nam się wycieczka do Łodzi. Najfajniejszy był paintball. Hania zajęła 1 miejsce a Julia 5. Szkoda, ze wycieczka trwała tak krótko. Chętnie wybrałybyśmy się tam jeszcze raz.” Julia Pietrowska i Hanna Tomaszewska
Organizatorzy: M. Bartosik, A. Czechowska

Klasa 2b w przeddzień mikołajek otrzymała od Św. Mikołaja wspaniały prezent, a mianowicie bilety na muzyczną bajkę ,,Kryształowa Królowa Śniegu’’ na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Ten wyjątkowy zimowy spektakl przygotował Koniński Dom Kultury i Agencja Artystyczna Prym ART. Jest to wspaniała opowieść o Kaju, którego serce Kryształowa Królowa Śniegu i jej sługa Garbus zamieniają w sopel lodu i wciągają do gry dobra i zła. Mała Gerda -siostra Kaja – ratując brata musi wykonać trudne zadania, przygotowane przez złośliwego Garbusa. Miłość Gerdy do Kaja pomaga jej pokonać wszelkie przeciwności losu. Widownia wspomagała dzielną dziewczynkę w rozwiązaniu zadań. Magiczny spektakl dzieci oglądały i przeżywały z ogromnymi emocjami. Świetne efekty multimedialne, piękne kostiumy bardzo się podobały. Kolejną atrakcją dla klasy 2b był list od św. Mikołaja, który obiecał im niespodziankę w szkole. Po powrocie czekały na nie pod szkolną choinką pierwsze prezenty!. Opr. M. Maćkowiak