L jak lalka.

{phocagallery view=category|categoryid=732|imageid=9531|float=left|pluginlink=1}

{phocagallery view=category|categoryid=733|imageid=9548|float=left|pluginlink=1}Podczas realizacji tematu dnia „L jak lalka” uczniowie pierwszej „a” i „b” wykonali własne lalki – kukiełki z drewnianej łyżki. Wykorzystali różne materiały plastyczne: włóczkę, materiał, krepinę, flamastry, sznurek. Samodzielnie podejmowali decyzje o doborze materiałów, którymi ozdabiali swoją lalkę. Radości i zabawy było bardzo dużo. Efekty pracy uwieczniliśmy. Zapraszamy do galerii zdjęć. Opr. M. Maćkowiak

 

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY 

{phocagallery view=category|categoryid=731|imageid=9517|float=left|pluginlink=1}W naszej szkole duży nacisk kładziemy na zapewnienie bezpieczeństwa oraz dbamy o edukację dzieci w tej kwestii. Klasy I poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. A już wkrótce w naszej szkole odbędzie się spotkanie z pracownikami Policji. Przypominamy gdy na swej drodze napotkasz zebrę, zapamiętaj 5 podstawowych zasad: 

 

1.    Stań na brzegu chodnika co najmniej w odległości 30 cm od jego krawędzi, 

2.    Spójrz najpierw w lewo, 

3.    Później w prawo, 

4.    Jeszcze raz w lewo, 

5.    Gdy jezdnia będzie wolna przechodź zawsze prosto drogą! 

Opr. M. Mączka 

Zakładki dla pierwszaków

{phocagallery view=category|categoryid=730|imageid=9506|float=left|pluginlink=1}Uczniowie klasy trzeciej wykonali na zajęciach plastycznych kolorowe zakładki do książek, które następnie podarowali pierwszoklasistom. Przydadzą się na pewno do zaznaczania stron w „Naszym elementarzu”, a wkrótce do śledzenia tekstów czytanek. Dziękujemy!. Opr. M. Maćkowiak

 

 

W królestwie figur geometrycznych 

{phocagallery view=category|categoryid=728|imageid=9466|float=left|pluginlink=1}Uczniowie klasy Ib wysłuchali z wielkim zainteresowaniem  „Trójkątnej bajki” Danuty Wawiłow i Olgi Usenko oraz  „Bajki nowej prostokątnej i kwadratowej” Danuty Wawiłow. Następnie wypowiadali się na temat treści bajek, ich bohaterów, budowli o określonych kształtach. Z zapałem układali własne kompozycje z figur geometrycznych.

 Opr., zdj.: M.Maćkowiak 

 

LECĄ Z DRZEWA KASZTANY …

{phocagallery view=category|categoryid=727|imageid=9456|float=left|pluginlink=1}„Kasztany, żołędzie co też z wami będzie? Czy pójdziecie do szkoły na ludzików wesołych? ” Początek jesieni to dla dzieci przyjemność zbierania darów jesiennych: liści, kasztanów, żołędzi.Podczas weekendowego spaceru z rodzicami uczniowie z Ib zbierali kasztany i wspólnie z rodzicami spędzili czas na wykonaniu ludzików i zwierzątek. Teraz są z nami w klasie i przypatrują się naszej pracy. Opr. M. Maćkowiak

Czy wiesz, że … 

» Kasztanowiec pochodzi z Półwyspu Bałkańskiego. Uprawę w Europie   Środkowej rozpoczęto w Austrii w 1576  dokąd kasztanowiec zwyczajny został   sprowadzony do ogrodów cesarza   Maksymiliana II ze Stambułu. » 

kasztanowiec 

 „Pipi Pończoszanka”

{phocagallery view=category|categoryid=724|imageid=9421|float=left|pluginlink=1}Podczas wspólnych zajęć dzieci z klasy Ia i Ib wysłuchały z e-booka fragmentu książki „Pippi Pończoszanka”. Następnie wspólnie dyskutowały o zachowaniu niesfornej dziewczynki podczas jej wizyty w szkole. Zastanawiały się, czy taka szkoła jak ta opisana w nagraniu jest możliwa, oceniały postępowanie Pippi. Ustaliły jakie zachowania nie są pożądane. Wykonały kukiełki Pippi. Układały rady dla dziewczynki próbując ją przekonać do szkoły, opowiadały jej o swojej szkole, o tym, czego można się w niej nauczyć, a czego nie można.

                                                Opr. M. Maćkowiak, zdj. J. Mączka

Wakacyjne malowanki

{phocagallery view=category|categoryid=722|imageid=9372|float=left|pluginlink=1}Do pierwszaków zawitali koledzy i koleżanki z drugiej klasy. Opowiadali o wakacjach, a następnie w parach malowali wakacyjne wspomnienia. Była to okazja do wzajemnego poznania się, współpracy i pokazania swoich talentów. Opr. i zdj. M.Maćkowiak 

 

Pierwszaki i … zwierzaki

{phocagallery view=category|categoryid=721|imageid=9412|float=left|pluginlink=1}Uczniowie starszych klas naszej szkoły chętnie podejmują różne zadania, które mają na celu integrowanie najmłodszych ze społecznością szkolną. Podczas przerw odwiedzają ze swoimi pupilami pierwszoklasistów sprawiając im wiele radości. Dzieci głaszczą zwierzątka, dowiadują się jak należy się nimi opiekować, jakie obowiązki wynikają z ich posiadania. I…. już marzą, by w ich klasie też zamieszkał klasowy ulubieniec.

Opr. i zdj. M.Maćkowiak

Kodeks klasy Ia

Wrzesień jest miesiącem, kiedy pierwszoklasiści zapoznają się z funkcjonowaniemszkoły i panującymi w niej zwyczajami. Dlatego też uczniowie klasy Ia stworzyli swój własny regulamin klasowy, jak należy się zachowywać w klasie i szkole. Klasowy kodeks został przez wszystkich uczniów przypieczętowany odciskiem dłoni i podpisem. Kodeks klasowy został umieszczony w widocznym miejscu tak, by zawsze można było do niego zajrzeć.

Opr. J. Mączka

IMG 7299

IMG 7293

IMG 7295

ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

{phocagallery view=category|categoryid=719|imageid=9364|float=left|pluginlink=1}Wszystkie dzieci, bez względu na wiek, uwielbiają zabawy na placu zabaw. Pierwszaki z klasy Ib z radością wspinały się na „pajęczynę”, ścianki wspinaczkowe, pokonywały ruchomy most, a najwięcej emocji dostarczyła im karuzela. Wiedzą też, że wspólna zabawa to bezpieczna zabawa!.

Opr. i zdj. M.Maćkowiak

 

Plastuś – przyjaciel pierwszaków

{phocagallery view=category|categoryid=715|imageid=9326|float=left|pluginlink=1}Kla­sy pierwsze za­przy­jaź­ni­ły się z bar­dzo cie­ka­wą po­sta­cią – z Pla­stu­siem. Po­zna­ły przy­go­dy ma­łe­go pierw­sza­ka, le­pi­ły swo­je ma­łe cu­da­ki.

„Na pierwszej lekcji zaraz po wakacjach było lepienie z plasteliny. Leżałem gdzieś tam na ławce jako niepozorna plastelinowa bryłka i nie wiedziałem, czy będę kwiatkiem, grzybkiem, czy samolotem. Każdy uczeń lepił co chciał. Tosia od razu wiedziała co chce zrobić. Jak mi przykleiła uszy to od razu zacząłem słuchać co się w klasie dzieje. Jak mi przykleiła oczy to zaraz zacząłem rozglądać się na wszystkie strony. A kiedy poczułem, ze wreszcie jestem gotowy to nie mogłem wytrzymać i z radości poruszyłem uszami. Dzieci nazwały mnie Plastusiem, bo cały byłem z plasteliny i zamieszkałem sobie w piórniku Tosi.” 

 

 Opr. M.Maćkowiak, zdj. M.Maćkowiak, J.Mączka

 

Sportowe pierwszaki

{phocagallery view=category|categoryid=714|imageid=9314|float=left|pluginlink=1}Pierwszoklasiści po raz pierwszy wzięli udział w zajęciach wychowania fizycznego. Celem nadrzędnym wspólnej zabawy był aktywny udział wszystkich uczniów. Nikt nie siedział na ławce przyglądając się jak inni uczniowie się bawią!. Wszyscy ćwiczyli z dużym zaangażowaniem, a pokonanie toru przeszkód sprawiło małym sportowcom ogromną satysfakcję. Świetnie się bawili!

 

Opr. M.Maćkowiak, zdj. J.Mączka