{phocagallery view=category|categoryid=446|imageid=5738|float=left|pluginlink=1}Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku.

Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie zobaczył go właściciel sklepu z zabawkami. Wpadł on na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia i zobaczyć jak się będą sprzedawały. Pluszowe misie zostały przyjęte przez klientów bardzo ciepło. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. Najbardziej znanym misiem na świecie jest dzisiaj bohater książek Alana Alexandra Milne’a, miś o bardzo małym rozumku, Kubuś Puchatek. Zaś w Polsce miś stał się bohaterem popularnych dobranocek jak “Miś Uszatek” czy “Kolargol”. W naszej szkole także świętowaliśmy dzień  pluszowego misia, uczestnicząc w przyjęciu urodzinowym Kubusia Puchatka, które przygotowali mu jego przyjaciele: Prosiaczek, Tygrysek, Królik, Maleństwo i Krzyś. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy II. Niespodzianką dla Kubusia Puchatka był torcik i misiowe zakładki – prezenty przygotowane przez dzieci. Po odśpiewaniu „Stu lat!” Kubuś poczęstował słodkim małym co nieco wszystkie dzieci. Obchody tego nietypowego święta to także pretekst do propagowania czytelnictwa. Pani Małgorzata Hofmann przygotowała wystawkę książek, książeczek i czasopism poświeconych misiom, którą z zainteresowaniem obejrzały wszystkie dzieci. Dziękujemy Natalce, Filipowi, Adasiowi, Oliwii, Paulince, Dawidowi, Agatce, Karolince i Nadii za przygotowanie inscenizacji, Rodzicom za zakup słodkiej niespodzianki, Rodzicom II klasy za ufundowanie torcika z niespodzianką.

Opr. M.Maćkowiak, zdj. Mirella Tomczak