pizap.com14756666999701

W sobotę, 1 października, w „Galerii nad Jeziorem” odbyło się wyjątkowe wydarzenie przeznaczone dla dzieci i młodzieży – akcja „Zostań eko-krejzolem z Galerią Nad Jeziorem”, która miała na celu  rozwijanie właściwych postaw proekologicznych oraz propagowanie wiedzy o otaczającym nas środowisku.

Organizatorzy zadbali o świetną atmosferę i zabawę. Jednym z punktów programu był niecodzienny pokaz mody – konkurs dla szkół podstawowych. Modele i modelki zaprezentowali stroje wykonane z… surowców wtórnych. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy IIb: LENKA PERKOWSKA jako modelka we wspaniałej ekologicznej sukni balowej, a MAJKA WESOŁOWSKA opisała  strój w roli  prezenterki. Występ podlegał ocenie ze strony specjalnej komisji, która oceniała zgodność z tematyką, oryginalność wykonania oraz sposób prezentacji. Dziewczynki zdobyły NAGRODĘ GŁÓWNĄ – pomalowanie jednej klasy lekcyjnej, należącej do zwycięskiej szkoły. Do sukcesu dziewczynek  przyczynili się rodzice P.P. Ewa i Zbigniew Perkowscy oraz P. Jolanta Wojciechowska, którym serdecznie dziękujemy!!!

Opr. M.Maćkowiak, zdj. E.Perkowska

Prezentacja stroju

Każda młoda dama marzy o swoim pierwszym balu. Lenka prezentuje super ekologiczny strój balowy. Elegancka suknia balowa wykonana z błyszcząco-szeleszczącej  folii streczowej. Czarna spódnica i czarny gorset powstały z  niezwykłego połączenia  folii stretch pozyskanej z opakowań paczek przesyłanych drogą kurierską. Ta niebywała toaleta zdobiona jest przepiękną i niespotykaną biżuterią, którą dało niecodzienne połączenie plastikowych kubków jednorazowych i miedzi. Talię naszej modelki zdobi pasek z opaski na głowę, którą upiększają  kolorowe ćwieki wykonane z plastikowych zakrętek od butelek pet. Prawdziwa dama nie obejdzie się bez kapelusza.  Na kształtnej główce Lenki wspaniale prezentuje się  ozdobiony kulami, zabarwionymi  jesienią, hortensji z ogrodu Babci. Żadna panna nie powstydziłaby się takiego stroju na swoim pierwszym balu. Piękna, zwiewna, romantyczna Lena zabłyśnie na balu w całości ekologicznie!

Opr. M.Maćkowiak