willki

W sobotę 19 marca o godz. 20:30 wybije tegoroczna
GODZINA DLA ZIEMI WWF.

 

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 170 krajach. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy ponad 7000 miast, a 10 400 zabytków i pomników wyłączyło światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast. Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, którzy go nie mają”. Dziś, w Polsce żyje, jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Zwierzęta te giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka – to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały w naturze, musimy im pomóc. Zachęcamy mieszkańców Konina do udziału w międzynarodowej akcji Godzina dla Ziemi WWF przyłączenia się do dziesiątek polskich miast i wyłączenia świateł w budynkach na symboliczną godzinę . Więcej informacji dotyczących tegorocznej akcji dostępnych na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl.