{phocagallery view=category|categoryid=695|imageid=9011|float=left|pluginlink=1}Patronem Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie jest Florian Marciniak. Od najmłodszych lat był związany z harcerstwem. To niewątpliwie ukształtowało jego silne cechy charakteru oraz postawę patriotyczną.

Był autorem programu „Dziś, jutro, pojutrze”, którego podstawową zasadą było wychowanie przez walkę. „Dziś” oznaczało okres konspiracji i przygotowanie do powstania, „Jutro” – otwartą walkę zbrojną z okupantem, „Pojutrze” – pracę w wolnej Polsce.
W Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się uroczysta akademia  poświęcona Florianowi Marciniakowi. W tym ważnym dniu przypomniano postać  patrona i historię Szarych Szeregów. Wszystkim bohaterom oddano hołd podkreślając, że wartości, którymi się kierowali są ponadczasowe i powinniśmy je propagować. Warto na nich patrzeć z podziwem i z pokorą. Bo chociaż czasy dzisiaj inne, ciągle aktualne jest pytanie: ile z siebie jestem w stanie poświęcić dla wolności, Ojczyzny, dla drugiego człowieka? Tradycją szkoły od wielu lat jest przyznawanie nagród Floriany. W tym roku szkolnym wyróżniono uczniów klas IV- VI w kategoriach : Matematyk Roku, Organizator , Wokalista, Sportowiec, Tancerz, Poliglota, Recytator, Historyk, Mistrz Pióra, Miłośnik Przyrody. Najmłodszym przyznano tytuły: Odkrywcy Roku, Tropiciele, Podróżnicy.  Wręczanie statuetek rozpoczął Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki., a kolejnym wyróżnionym uczniom zaproszeni goście.

Opr. M. Maćkowiak