{phocagallery view=category|categoryid=683|imageid=8875|float=left|pluginlink=1}W dniu 22.04.2015r odbyły się drugie warsztaty kulinarne organizowane przez rodziców dla uczniów naszej szkoły. Celem zajęć była integracja oraz poznanie tajników sztuki kulinarnej. Dzieci podzielone na grupy I-III i IV-VI samodzielnie przygotowały tym razem ciasteczka. Było dużo zabawy podczas wykrawania kształtów ciasteczek foremkami oraz własnoręcznego tworzenia przez dzieci  kształtów ciasteczek np. koń, wąż, figury geometryczne. Małych kucharzy dzielnie wspierali rodzice. Wszystkim bardzo smakowały upieczone ciasteczka.

Opr. i zdj. M. Woźniak

 Ciasteczka

Składniki: 300 g mąki, 150 g cukru, 150 g masła, 1 jajko, 2 łyżeczki cukru waniliowego

Przygotowanie

Mąkę wsypać do miski lub na stolnicę, dodać posiekane na kawałki masło. Wsypać cukier, dodać cukier waniliowy i jajko. Zagnieść ciasto i schłodzić. Następnie  rozwałkować na stolnicy o grubości około 3 mm i wykrawać foremkami ciasteczka. Na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia poukładać ciasteczka, można posmarować roztrzepanym jajkiem i posypać cukrem kryształem. Piec w temperaturze 180 stopni C przez ok.15-20 minut.

Smacznego!!!