{phocagallery view=category|categoryid=599|imageid=7894|float=left|pluginlink=1}„Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi czasem miły” – z jednej strony coraz wcześniejsze i zimniejsze wieczory, z drugiej coraz bliższe radosne dni związane z tradycją św. Mikołaja i Świętami Bożego Narodzenia.

I tak zaczęły się dla najmłodszych uczniów naszej szkoły spotkania z cyklu „Grudniowe opowieści” z wyjątkowymi gośćmi, którzy czytają ulubione bajki z własnego dzieciństwa. 03.12. w przedświąteczny nastrój wprowadziła nas p. Elżbieta Miętkiewska – Markiewicz Dyrektor Konińskiego Domu Kultury. Przeczytała nam „Kota w butach” i „Królewnę Śnieżkę” braci Grimm wspominając przy tym radość jaką czuła, gdy dostała „Baśnie” Grimm pod choinkę. Wraz z dziećmi zdobiła pierniczki lukrem i słodkimi posypkami. Rodzicom klasy pierwszej dziękujemy za wspaniały pomysł !. Aromatyczne pierniczki własnoręcznie zdobione były pyszne!

Opr. M. Maćkowiak