LEKCJA HISTORII ROCZNICA BITWY POD OLSZOWYM MŁYNEM Dnia 22 marca 1863 roku rozegrała się bitwa powstania styczniowego pod Olszowym Młynem. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem Piotrem Rybczyńskim – kierownikiem Archiwum Państwowego w Poznaniu – oddział w Koninie. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV – VI. Pan Rybczyński w ciekawy sposób przedstawił sytuacją mieszkańców regionu konińskiego w czasie powstania styczniowego. Zapoznał uczniów z przebiegiem bitwy pod Olszowym Młynem. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy p. Ireny Tomaszewskiej, która interesuje się historią regionu i chętnie dzieli się posiadaną wiedzą. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie – p. Henryk Janasek udostępnił plansze zawierające informacje o śmierci powstańców. Dyrektor szkoły p.Małgorzata Łechtańska złożyła podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wspaniałej lekcji historii. Do galerii z lekcji historii zapraszamy na fb. 

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.