ŻYJ ŻYCIEM SZKOŁY RAZEM Z DZIECKIEM

Wyniki wielu badań potwierdzają, że dziecko, którego rodzice angażują się w jego naukę, lepiej radzi sobie w szkole. Jak rodzice mogą pomóc dziecku, aby miało najlepsze osiągnięcia  w nauce?

· UPEWNIJ SIĘ, CZY TWOJE DZIECKO SIĘ WYSYPIA.

Umysł dziecka przyswaja i przetwarza w ciągu dnia niezliczoną masę ważnych informacji. Dlatego w nocy po prostu musi odpocząć. Zdrowy i wystarczająco długi sen jest równie ważny dla rozwoju umysłowego dziecka, jak codzienna nauka.

· NIE CZEKAJ POD SZKOŁĄ – ZAWSZE WSTĄP DO SZKOŁY CHOĆBY NA CHWILĘ.

Niech Twoje dziecko wie, że to co się w niej dzieje jest dla Ciebie tak samo ważne, jak i dla Niego. Poza tym, będziesz miał możliwość przekonania się na własne oczy, co naprawdę dzieje się w szkole – na lekcji, czy też na przerwie.

· JEŚLI COŚ CIĘ NIEPOKOI, NIE WAHAJ SIĘ POROZMAWIAĆ Z NAUCZYCIELEM.

Pamiętaj, że tak naprawdę „ oglądasz ” szkołę oczami dziecka. Przecież to Ono opowiada Ci, co się w niej dzieje! Dziecko nie zawsze obiektywnie ocenia każdą sytuację.

· NIE SPÓŹNIAJCIE SIĘ DO SZKOŁY!

Nawet kilkuminutowe spóźnienie na pierwszą lekcję nie pozostaje bez znaczenia. Dziecku może być potem trudno „dogonić ” resztę i zorientować się o co chodzi, zwłaszcza jeśli zajęcia się już zaczęły. Poza tym, spóźnialscy po prostu przeszkadzają, robiąc zamieszanie.

· STARAJ SIĘ ZAWSZE BRAĆ UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH KLASOWYCH LUB SZKOLNYCH.

To przecież dla Twojego dziecka takie ważne!

· PYTAJ, CO DZIECKO ROBI W SZKOLE. CZEGO SIĘ NAUCZYŁO, O CZYM NAPISAŁO.

Razem przejrzyjcie zeszyty, ćwiczenia, zajrzyjcie do plecaka. Rozmawiajcie o tym.

Zajmie Ci to niewiele czasu.

· PODZIEL SIĘ SWOJĄ WIEDZĄ Z NAUCZYCIELEM.

Powiedz nauczycielowi, czym interesuje się Twoje dziecko, z czego jest dobre, a w czym słabsze. Pomóż nauczycielowi …….. pomóc Swojemu dziecku.

Wyszukała: Wioletta Rzepecka