{phocagallery view=category|categoryid=348|imageid=4662|float=left|pluginlink=1}Z WIZYTĄ W MUZEUM OKRĘGOWYM W GOSŁAWICACH

Dnia 30.11.2012 roku uczniowie klasy IV brali udział  w wycieczce do Muzeum Okręgowego w Gosławicach. Celem w/w  wyjazdu było  poznanie pojęć związanych z muzeum takich jak:  przewodnik, opiekun, gablota, magazyn, kopia-oryginał, zabytek-eksponat, ekspozycja, wystawa, wystawa stała oraz czasowa. Uczniowie z ciekawością oglądali  wystawę czasową  poświęconą  55 rocznicy Klubu Sportowego Górnik Konin oraz wystawę „ Zwierzęta wracają” , która przedstawia  przyrodę na terenach pokopalnianych. Dużym zainteresowaniem cieszył się model  słonia  leśnego żyjącego w naszych okolicach około 100 tys. lat temu oraz skansen maszyn i urządzeń górniczych, powstały  dzięki pomocy KWB Konin. Uczniowie zwiedzili również murowany dworek z meblami i bibelotami pochodzącymi już z  XVIII, w którym znajdują się również  pamiątki zgromadzone po konińskiej pisarce  – Zofii Urbanowskiej. Wycieczka wzbogaciła wiedzę historyczną uczniów i dostarczyła  wielu miłych wrażeń.

Opracowania i zdjęcia: A. Czechowska