ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

Dnia 21 października 2012 r. wzięliśmy udział w  akcji „Zapal znicz pamięci” organizowanej  przez  – Merkury Polskie Radio Poznań i Biura Edukacji Publicznej Oddziałów IPN  w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi Katowicach i Poznaniu przy współpracy regionalnych  rozgłośni radiowych. Celem akcji jest przypomnienie o zagładzie polskich elit oraz o warunkach okupacyjnych panujących na ziemiach wcielonych do III Rzeszy. W tym dniu  o godz. 12:10 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielem historii zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców i pracowników Cukrowni Gosławice zamordowanych w latach 1939 – 1945 przez niemieckich okupantów. W ten sposób oddali cześć tym, którzy walczyli o wolną Polskę.

Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Czechowska

zapal_znicz1 zapal_znicz4