{phocagallery view=category|categoryid=642|imageid=8358|float=left|pluginlink=1}Podczas wspólnej lekcji wychowawczej, uczniowie klas IV – VI mieli okazję nie tylko pochwalić się swoimi nowoczesnymi „zabawkami”, ale także wzięli udział w dyskusji o potencjalnych zagrożeniach jakie niesie za sobą  technologia XXI wieku.

Tablety, dyski przenośne, gry komputerowe, zdalnie sterowane samochody zbudowane z klocków LEGO to tylko niektóre z  zaprezentowanych przez uczniów przedmioty. Według uczniów wynalazki XXI wieku ułatwiają i uatrakcyjniają życie wszystkim, nie tylko nastolatkom, są dobrym źródłem informacji, dzięki nim możemy szybciej i łatwiej komunikować się z ludźmi na całym świecie. Do zagrożeń uczniowie zaliczyli: zbyt długie siedzenie przed komputerem prowadzące do uzależnienia oraz pogorszenia kondycji fizycznej, problemy z zachowaniem prywatności i anonimowości. Wielu uczestników dyskusji stwierdziło, że nie są to rzeczy idealne czy niezniszczalne. Psują się, bywają kosztowne a zbyt długie przesiadywanie przed nimi powoduje pogorszenie wzroku. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu i podzielenie się swoimi opiniami i spostrzeżeniami.

Oprac. Ewa Kubsik