{phocagallery view=category|categoryid=106|imageid=1411|float=left|pluginlink=1}Przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku

13 czerwca 2011r. Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji przy współudziale konińskich strażaków i Urzędu Miejskiego w Koninie, zorganizował dla najmłodszych uczniów klas szkół podstawowych, zajęcia edukacyjno – prewencyjne nad wodą, pokaz z udziałem psa patrolowo – tropiącego. W szkoleniu, które odbyło się w ośrodku wypoczynkowym „Przystań” w Gosławicach uczestniczyli uczniowie II klasy naszej szkoły wraz z wychowawczynią P. Magdaleną Maćkowiak oraz pod opieką P. Marleny Bartosik i P. Anity Piguły, P. Doroty Wiśniowskiej oraz P. Wojtasik Celem przedwakacyjnych zajęć zorganizowanych przez policjantów było przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą (wskazanie miejsc gdzie nie należy się kąpać, oznakowanie miejsc wyznaczonych jako kąpieliska, bezpieczeństwo dziecka na sprzęcie pływającym).   Strażacy przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy medycznej. Dzieci uczyły się postępowania w przypadku omdlenia czy udaru słonecznego. Uczniowie zapoznali się również z zasadami bezpiecznego zachowania podczas zabawy z psem (dzieci mogły poznać czym w swoim postępowaniu kieruje się pies, kiedy  łagodny pies może stać się groźnym czworonogiem przy niewłaściwym zachowaniu człowieka, jak należy rozumieć sygnały ostrzegawcze wysyłane przez psa, jakie są postawy obronne i sposoby unikania lub minimalizowania ataku psa).
Atrakcją zajęć był pokaz tresury psów, pościg na wodzie za złodziejami przygotowany przez konińskich policjantów.  Dzieci z uwagą obserwowały akcję ratowania tonącego Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał odblaski i broszury przygotowane przez Wydział Prewencji dotyczące zasad bezpiecznego zachowania.

oprac. mgr Magdalena Maćkowiak
oprac. zdjęć mgr Ewa Kapela