{phocagallery view=category|categoryid=278|imageid=3703|float=left|pluginlink=1}Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koninie realizując Wielkopolski Program Prewencyjny „Bezpieczna Szkoła”, zorganizował i przeprowadził w dniu 29 V 2012  zajęcia edukacyjno-prewencyjne dla uczniów klas II, których celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i umiejętności przewidywania oraz unikania przez nich zagrożeń. Pokazy przeprowadzone były na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 9 w Koninie i dotyczyły:

–        bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

–        bezpiecznego wypoczynku nad wodą,

–        a także odbył się praktyczny pokaz sposobów unikania lub minimalizowania skutków ataku psa. Wszystkim bardzo podobał się pokaz z udziałem psów patrolowo-tropiących. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się rowerowy tor przeszkód, na którym można było sprawdzić swoje umiejętności panowanie nad pojazdem.

                                                                Mariola Gostyńska