{phocagallery view=category|categoryid=37|imageid=433|float=left|pluginlink=1}W dniach 21-22 maja uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli (pani Aliny Zimnej, Małgorzaty Radke, Magdy Maćkowiak i Ewy Kapeli) naszej szkoły udali się na dwudniową wycieczkę do Gdańska, Gdyni i Sopotu. Zwiedzanie rozpoczęto od gdyńskiego oceanarium, gdzie uczniowie podziwiali różnorodne gatunki ryb i roślin wodnych. Godny uwagi był także statek Dar Pomorza i ORP Błyskawica.

W Gdańsku uczniowie mieli okazję zobaczyć królewski pochód, który przeszedł przez starówkę miasta. Odwiedzili także bursztynową komnatę i kościół Mariacki. Późnym popołudniem wszyscy udali się do Sopotu by podziwiać piękno morza na molu. Drugiego dnia oddano hołd obrońcom wybrzeża w II wojnie światowej przy pomniku Westerplatte. W drodze powrotnej nie zapomniano o Malborku, gdzie znajduje się jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. To były niezapomniane chwile!

 

Podróżować to żyć.
Hans Christian Andersen