{phocagallery view=category|categoryid=82|imageid=1099|float=left|pluginlink=1}Przedszkolaki w klasach I-III

14 kwietnia odwiedziły nas dzieci 5 i 6-letnie z Przedszkola nr 14 im. Krasnala Hałabały w Koninie, które uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez klasy I, II i III. Grupa goszcząca w klasie I zajęła się tematyką zbliżających się świąt wielkanocnych. Dzieci wspólnie układały piosenki według zasad, bawiły się w skojarzenia i układanie wyrazów z hasła WIELKONOC. Wynikiem rozmowy na temat potraw i dekoracji znajdujących się na stole wielkanocnym był stroik „Kurczątka w trawie”.
Dzieci goszczące w klasie II brały udział w tworzeniu muzyki do piosenki „Ekologia”, na instrumentach wykonanych z odpadów. Następnie bawiły się w „Cyferka mówi” oraz rozdmuchiwały chmurki, pod którymi ukryte były rysunki Ziemi smutnej, bo zanieczyszczonej dymami i Ziemi wesołej – sprzątniętej, czystej. Na zakończenie dzieci wspólnie wykonały plakaty dla Ziemi z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi. Na zajęciach panowała miła i przyjazna atmosfera.

oprac. mgr Magdalena Maćkowiak i mgr Mariola Gostyńska
oprac. zdjęć mgr Ewa Kapela