{phocagallery view=category|categoryid=34|imageid=377|float=left|pluginlink=1}

To warto zobaczyć!

22 kwietnia 2010r. uczniowie kl. IV pod opieką wychowawcy pani Mirosławy Gabryszak i pani Ewy Kapeli udali się na wycieczkę do Muzeum Okręgowego w Gosławicach. Uczniowie mieli okazję zobaczyć różnorodne wystawy m.in.: muzealną ilustrację dziejów miasta, prezentację kilkudziesięciu lat historii górnictwa Wielkopolski Wschodniej oraz znaleziska z okolic Konina. Największą atrakcją okazał się słoń leśny – ekspozycja, która postała przy współpracy Zakładu Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego i poświęcona jest bardzo ważnemu dla muzealnictwa przyrodniczego znalezisku, najbardziej kompletnemu z dotychczas znalezionych w Europie szkieletowi słonia leśnemu. Zwiedzanie muzeum przebiegało w miłej atmosferze i zostało wzbogacone ciekawymi komentarzami pani przewodnik.