{phocagallery view=category|categoryid=289|imageid=3895|float=left|pluginlink=1}Drugoklasiści i pierwszaki w grodzie Kopernika.

18 czerwca  wcześnie rano wyruszyliśmy na całodniową wycieczkę do Torunia. Rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium, gdzie wzięliśmy udział w pokazie zatytułowanym „Cudowna podróż”. Wpatrując się w rozgwieżdżone niebo, odkrywaliśmy tajemnice kosmosu. To dopiero było przeżycie!. Na Starówce kolejna atrakcja wyjazdu – pomnik  Mikołaja Kopernika, pamiątki i prawdziwe toruńskie pierniki. Bardzo chcieliśmy poznać tajemniczą recepturę wypieku tych pyszności, dlatego udaliśmy się do Muzeum Żywego Piernika. Tam odkryliśmy co sprawia, że są one takie smaczne! Sami piekliśmy własnego piernika, którego zachowaliśmy na pamiątkę. Na koniec otrzymaliśmy LIST WYUCZONY od Magistra Piernikarum oznaczający, że nauczyliśmy się piec pierniki. Smakowite zapachy unoszące się podczas wypieku spowodowały, iż poczuliśmy się głodni i udaliśmy się na posiłek. Posileni i pełni energii, udaliśmy się na brzeg Wisły, by odbyć rejs statkiem i podziwiać panoramę miasta. Na końcu naszej trasy znalazła się Krzywa Wieża, która naprawdę jest krzywa! Postanowiliśmy uwiecznić to na zdjęciach. To była pełna miłych i niezapomnianych wrażeń wycieczka.

                                   Opr. Mariola Gostyńska, zdj. Rodzice kl. II