grafika przedstawia napis tydzień uczniowskiej supermocy.

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Tygodniu Uczniowskiej SuperMocy, który trwał od 18 do 22 października.  Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to tydzień, podczas którego zorganizowane są zajęcia, warsztaty, gry i zabawy, a uczniowie mają szansę poznać siebie oraz swoje mocne strony, upewnić się, że każdy ma moc i jest superbohaterem,  zaprezentować swoje talenty, budować poczucie własnej wartości i wzmacniać własny pozytywny wizerunek. Dzięki akcji uczniowie rozumieją, że warto rozwijać swoje zdolności, poszerzać zainteresowania, a przede wszystkim wierzyć w siebie i swoje możliwości.

Tydzień ten upłynął między innymi na pokonywaniu drogi na szczyt góry. Budując tę drogę uczniowie brukowali ją dokładając swoje Kamienie Mocy. Klasa 2 wykonała Drzewo Talentów, odkrywając przy okazji jak ważną rolę pełni udana współpraca. Wiele ciekawości wzbudziła wystawa prac niezwykłych papierowych modeli maszyn rolniczych wykonanych przez Christiana Szyszkę, to jego pasja rozwijana już od wielu lat. Uczniowie klasy 5 wykonali modele komórek zwierzęcych i roślinnych pod czujnym i fachowym okiem pani Marzeny Fedorowicz. Najmłodsi, czyli nasi pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach on-line 
z książką Susanny Isem i Rocio Bonilli „Wielka  księga SUPERmocy”, by odkryć swoje mocne strony, talenty i pasje. Wraz z prowadzącą zajęcia p. Anią szukali odpowiedzi na pytanie „Kto z was wie już, jaka jest jego supermoc?” Dowiedzieli się, że je mają, że dają im one wyjątkową supermoc. Odrysowali swoje dłonie i na każdym palcu rysowali piktogramy oznaczające ich mocne strony i z radością odkrywali, że palce jednej dłoni to za mało na ich moce.  

Dziękujemy pomysłodawczyniom TUS pani Joannie Gadomskiej oraz pani Katarzynie Włodkowskiej za wspaniały projekt. 

RAZEM ZDOBYLIŚMY NASZ SZCZYT – UDAŁO SIĘ!

Kolaż przedstawia skrzynkę supermoce oraz uczniów klasy pierwszej pokazujących swoje prace plastyczne.
Kolaż przedstawia uczennice klasy pierwszej pokazujące swoje prace plastyczne oraz wystawę ucznia klasy czwartek o maszynach z papieru.
Kolaż przedstawia gazetki i prace uczniów wykonane w związku z  obchodami Tygodnia Uczniowskiej Supermocy.