Dnia 25 kwietnia 2018 r., w związku z ogólnopolską akcją „Z Książką na walizkach”, odbyło się spotkanie z autorem książek dla najmłodszych czytelników, panem Andrzejem Markiem Grabowskim. Na spotkanie zaproszono uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie. Nasz gość honorowy jest nie tylko autorem książek dla dzieci, ale także scenarzystą programów telewizyjnych dla dzieci, takich jak „Tik – Tak”, „Ciuchcia”, „Budzik”. Pan Andrzej, to także autor ponad 500. znanych piosenek dla dzieci. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, a nawet dotknąć, prawdziwe lalki z programów telewizyjnych, samego Kulfona i inne znane postacie. Autor pozwolił nawet na próbę animowania pluszowych kukiełek , a przy tym było sporo radości u dzieci. Pan Grabowski opowiadał wiele zabawnych anegdot o swoich bohaterach i ze swojej pracy w telewizji. Zadawał pytania, a młodzi uczestnicy chętnie udzielali odpowiedzi. Podczas spotkania, autor czytał także fragmenty swoich książek, szczególnie te wesołe, a zarazem pouczające, gdzie to na przykład tłumaczył, że adopcja psa, to duża odpowiedzialność i obowiązki. Na zakończenie spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do książki pisarza „Mumciuś. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a praca zwycięska przeszła do kolejnego etapu, którego rozstrzygnięcie nastąpi 28 kwietnia 2018 r. przed KDK na placu z fontanną przy Skarpie. Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze.

Zdjęcie użytkownika Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie.