W dniu 27.04.2018r. w naszej szkole w związku z ogólnopolską akcją „Z Książką na walizkach” odbyło się kolejne spotkanie autorskie, tym razem z pisarką – panią Dorotą Combrzyńską – Nogalą, autorką takich książek jak: „Bezsenność Jutki”, „Syberyjskie przygody chmurki”, czy „Możesz wybrać kogo chcesz pożreć”. Uczniowie klasy 3a i 3b dowiedzieli się min. jak wyglądała praca przy pisaniu książek, co było inspiracją, jak długo trwa pisanie książek. Pani Dorota ciekawie opowiedziała o swoich książkach, czytała ich fragmenty. Na zakończenie spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na ilustrację do książki Agnieszki Frączek „Zbaranieć można”, w którym wyróżnione zostały prace Sandry Lewandowskiej, Mikołaja Majkowskiego i Mai Marii Wesołowskiej. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a zwycięska praca Mai przeszła do kolejnego etapu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 28 kwietnia 2018 r. przed KDK. Dzieci miały również możliwość zakupienia książki z osobistą dedykacją autorki. Teraz nie pozostaje nic innego jak czytanie, czytanie i czytanie.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.