{phocagallery view=category|categoryid=628|imageid=8235|float=left|pluginlink=1}Ojczyzna to nie tylko kraj, którego obywatelami jesteśmy, nie tylko państwo, w którym mieszkamy. Na co dzień żyjemy w naszej małej ojczyźnie – w miejscu, gdzie się urodziliśmy.

Jako młodzi Polacy kochamy i szanujemy nasz kraj – Polskę, jednak to co w niej dla nas najcenniejsze mamy blisko siebie: ,,to nasza mała ojczyzna”. Dnia 20. 01.2015 r. odbył się apel z okazji 70. rocznicy  wyzwolenia miasta Konina spod okupacji hitlerowskiej. Uczniowie z klas starszych przedstawili burzliwe dzieje  naszej małej ojczyzny w okresie II wojny światowej. Były to między innymi prezentacje multimedialne oraz wiersze naszej lokalnej poetki p. Danuty Olczak.  Młodsze dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki mówiące o miłości do Polski.

Oprac. A. Czechowska