{phocagallery view=category|categoryid=271|imageid=3645|float=left|pluginlink=1}Profesor Mieczysław Bekker

Dnia 21 maja 2012r. Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie Filia ,,Jedenastka” zorganizowała wystawę ,,Profesor Mieczysław Bekker” poświęconą znakomitemu polskiemu naukowcowi, Honorowemu Obywatelowi Miasta Konina, znanemu na całym świecie, twórcy koncepcji pojazdu księżycowego Rover, służącego amerykańskim astronautom w wyprawach Apollo na Księżyc. Bogatą ekspozycję wystawy można było obejrzeć w holu Szkoły Podstawowej nr 11 na Osiedlu Cukrownia Gosławice. Wystawę przygotowano z okazji uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej na Skwerze im. prof. M. Bekkera tuż obok szkoły. Ekspozycja wystawy została podzielona tematycznie. Oprócz profesjonalnych plansz, mieściła w gablotach szereg wycinków prasowych, zdjęcia, korespondencje, książki, archiwalne materiały ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Gosławicach i I LO w Koninie. Z okazji tej podniosłej uroczystości zaproszono do SP 11 Mirosława Hermaszewskiego, jedynego polskiego kosmonautę, który odbył lot w Kosmos. Jedną z gablot z gablot wystawy poświęcono tej znanej postaci. Zebrani licznie zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych, nauczyciele SP 11, uczniowie oraz mieszkańcy osiedla mieli okazję, dzięki wyczerpującym informacjom płynącym z zawartości wystawy, poznać bliżej sylwetkę profesora Bekkera, wybitnego koninianina.

Wystawa w mediach:

http://konin24.info/konin.php/a,161,g,1146/Fotografie/Mieczyslaw-Bekker,f,14320