{phocagallery view=category|categoryid=124|imageid=1635|float=left|pluginlink=1}„Warzywne przepisy”

Przez cały tydzień w holu naszej szkoły stał stół a na nim piękne okazy naszych sadów i ogrodów. Kolejno na stół trafiały ogromne marchewki i pietruszki, burak był tak duży, że przysłonił kukurydzę, ogromny ziemniak i dynia okazali się królem i królową stołu. Takie i inne okazy przyniesione przez rodziców, uczniów  i nauczycieli naszej szkoły prezentowały się w wystawie pod tytułem „Dziś polecamy”. W sztalugach, które stały obok stołu znajdowały się przepisy kulinarne z prezentowanych na stole warzyw. Na każdy dzień tygodnia był przepis z innego warzywa. Mogliśmy z tych przepisów przygotować ciasto marchewkowe, zupę selerową, placki ziemniaczane, muf inki z marchewką czy kotlety z selerem. Przepisy cieszyły się ogromną popularnością wśród uczniów i rodziców. Wystawę przygotowały pani Małgorzata Radke, pani Marlena Bartosik oraz pani Agnieszka Czechowska.

Marlena Bartosik

Zdj. Małgorzata Radke