{phocagallery view=category|categoryid=103|imageid=1363|float=left|pluginlink=1}Uczniowie II i III klasy pod opieką p. M. Maćkowiak, p. M. Zielińskiej, p. K. Okulskiej, p. A. Czechowskiej oraz uczestniczących w wycieczce mam p. E. Karbowej, p. M. Kraczyńskiej, p. I. Nowackiej oraz p. W. Dębowskiej 14 czerwca wyruszyli Szlakiem Piastowskim, by poznać ciekawe miejsca związane z najstarszą historią Polski. Najpierw przepłynęli promem na Ostrów Lednicki, gdzie znajdują się wykopaliska z czasów pierwszych władców polskich Mieszka i Bolesława Chrobrego. Następnie udali się do zrekonstruowanej prastarej osady w Biskupinie. Tam mieli możliwość uczestniczenia w lekcji muzealnej dotyczącej tworzenia ozdób według wzorów odnalezionych podczas wykopalisk. Na koniec przejechali się kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie w ruinach zamku szukali ducha Diabła Weneckiego. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń.

oprac. mgr Magdalena Maćkowiak
oprac. zdjęć mgr Ewa Kapela