{phocagallery view=category|categoryid=532|imageid=6941|float=left|pluginlink=1}W dniu 11.06.2014r.klasy I,II, III i IV wybrały się na wycieczkę do Poznania i Swarzędza.  W Teatrze Animacji, obejrzeliśmy bardzo ciekawy spektakl o myszce i misiu. Najbardziej podobały nam się efekty świetlne, np.; ręce-motyle, świetlny miś. Następnie poszliśmy na Stary Rynek, aby o godzinie 12.00 zobaczyć na wieży Ratusza trykające się koziołki. Liczyliśmy głośno ich tryknięcia. Kupiliśmy również różne pamiątki. Po obiedzie udaliśmy się do Palmiarni. Widzieliśmy tam różne rośliny z egzotycznych krajów, np.; bambus, palmy, kaktusy, drzewo coli, bananowce , cynamonowiec. Na koniec pojechaliśmy do Muzeum i Skansenu Pszczelarstwa w Swarzędzu. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawego o życiu pszczół. Wykonaliśmy też własnoręcznie świece z wosku. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.
Opr. klasa druga Zdj. M.Maćkowiak

Więcej:
• Bajka o misiu i myszce. Pewnego dnia w spokojnym, uporządkowanym życiu Misia pojawiała się trochę nieznośna, gadatliwa, ale sympatyczna Myszka. Postanowiła zbudować domek obok domku Misia, najlepiej z …żółtego sera. Z maminych opowieści tuż-przed-snem, z półsennych, ciepłych dialogów prowadzonych z dzieckiem, z historii o – zupełnie do siebie niepodobnych bohaterach – Myszce i Misiu, wysnuty został spektakl dla widzów najmłodszych. To spektakl o potrzebie rozmawiania ze sobą, o urodzie historii, które wspólnie możemy sobie opowiedzieć.
www.teatranimacji.pl
www.youtube.com/watch?v=mdhP9TOaMBc- „Bajka o misiu i myszce” – fragmenty spektaklu
• Palmiarnia Poznańska
www.palmiarnia.poznan.pl
www.youtube.com/watch?v=ce0GqOCC6XM
•    Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu
www.youtube.com/watch?v=WogzZbC_Qm0