{phocagallery view=category|categoryid=316|imageid=4244|float=left|pluginlink=1}18 października klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do lasu. Celem wycieczki była obserwacja lasu jesienią, rozpoznawanie drzew i krzewów oraz warstw lasu.  Za pomocą zmysłu słuchu, wzroku, powonienia i dotyku, wyposażeni dodatkowo w lupy i lornetki, staraliśmy się dostrzec rośliny i zwierzęta żyjące w poszczególnych warstwach. Najwięcej zwierzątek odkryliśmy w ściółce i runie leśnym – to królestwo owadów. Niestety, nie wszyscy jeszcze potrafią używać zmysłu słuchu, za to w nadmiarze używają narządu głosu! Dlatego, nie udało się nam spotkać płochliwej sarny, zająca czy lisa. Do następnej leśnej wyprawy musimy dojrzeć i potrenować zmysł słuchu.

                                                                                          Mariola Gostyńska