{phocagallery view=category|categoryid=645|imageid=8395|float=left|pluginlink=1}Dnia 10.02.2015r. w SP 11 odbyło się  podsumowanie akcji charytatywnej „Wszystkie Kolory Świata” realizowanej w ramach programu UNICEF. Międzynarodowy projekt UNICEF realizowaliśmy od  listopada 2014 roku.

Akcja charytatywna w konińskich mediach http://tvwielkopolska.pl/index.php/konin-aktualosci/konin/15451-konin-wszystkie-kolory-wiata

http://www.konin.pl/jeden-news/items/sp11-wszystkie-kolory-swiata.html#.VODYQOaG-uJ

Celem projektu jest:  kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,  pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne oraz zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. Akcja ta wzbudziła zainteresowanie i empatię wśród całej społeczności szkolnej i rodziców i środowiska lokalnego. Uczniowie pracowali metodą projektu, zbierali informacje na temat krajów afrykańskich. Poznawali życie mieszkańców, charakterystyczny styl ubioru, stroje narodowe, ludowe i regionalne. Dowiadywali się o kulturze danego kraju, tradycji, architekturze, warunkach przyrodniczych, klimatycznych, potrawach.  Następnie wspólnie ze swoimi rodzicami, dziadkami wykonywali laleczki,  które   nie są  tylko zwykłymi  szmacianymi  zabawkami, ale są one symbolem pomocy, jakiej nasze dzieci postanowiły udzielić  swoim rówieśnikom z biednego  kraju. Każda laleczka otrzymała swoją własną tożsamość. Uczniowie sami wybrali dla niej strój a także imię i wiek, które umieścili w specjalnym „akcie urodzenia”. Twórcy wykazali się olbrzymią kreatywnością i zdolnościami. Powstały prawdziwe dzieła sztuki. Wszystkie  laleczki okazały się wyjątkowe, śliczne. W  ramach projektu dzieci przygotowały  17 charytatywnych szmacianych laleczek UNICEF . Podczas podsumowania akcji uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali wybrane kraje afrykańskie. Było wesoło, kolorowo, panował klimat zabawy, podczas którego nie zabrakło elementów edukacyjnych. Występom  towarzyszyły prezentacje multimedialne, degustacje potraw charakterystycznych dla danych krajów, pokazy mody oraz tańca. Laleczki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas licytacji zebraliśmy 1770 zł, kwota ta zostanie przekazana na konto UNICEF dla dzieci w Sudanie Południowym. Dziękujemy wszystkim  za przybycie i poświęcony czas. Dziękujemy naszym uczniom i rodzicom . To dzięki Wam mogliśmy  zrealizować tę piękną misję w naszej szkole, która pozostanie na długo w naszej pamięci.

Koordynator projektu A. Czechowska