{phocagallery view=category|categoryid=361|imageid=4847|float=left|pluginlink=1}Cicha noc, święta noc…..

Dnia 21 grudnia 2012 roku w naszej szkole odbyło się wspólne kolędowanie. Wszyscy zgromadziliśmy się w świetlicy szkolnej, a swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz proboszcz – Sławomir Majdecki. Święta Bożego Narodzenia są dla nas wspomnieniem historycznych dni, gdy Bóg w osobie dziecka przyszedł na świat i w ten sposób rozpoczął ciągle trwający proces zbawiania ludzi.
W Polsce święta te, mają specyficzny klimat, są przepełnione miłością i radością. Jest to czas składania sobie życzeń i śpiewania kolęd czyli pieśni związanych  z betlejemską nocą i wydarzeniami tamtych dni.

W atmosferę świąteczną wprowadziły nas  uczennice z klasy piątej, które recytowały wiersze mówiące o narodzeniu Pana Jezusa. Natomiast ksiądz przeczytał dwa opowiadania wskazujące na to, że w życiu każdego człowieka najważniejsza jest miłość, która wszystko przezwycięża. Wspólnie przy akompaniamencie gitary śpiewaliśmy polskie kolędy. Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne, a ksiądz każdego ucznia obdarował słodkim upominkiem.Magia wspólnych chwil, radosny nastrój i klimat nadchodzących świąt udzieliły się każdemu z nas.

Opracowanie: A. Czechowska

Zdjęcia Marlena Bartosik