Uroczystość z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 11 we współpracy z Przedszkolem nr 14 w Koninie „Wolność to szansa, by spełniać najpiękniejsze sny, marzenia” – takie motto przyświecało tegorocznym szkolnym obchodom 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 8 listopada, jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie we współpracy z Przedszkolem nr 14 im. Krasnala Hałabały w Koninie przygotowała uroczystość, upamiętniającą ważne wydarzenia sprzed prawie stu lat. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. Małgorzaty Radke, p. Agnieszki Czechowskiej, p. Agnieszki Łachacz oraz p. Tomasza Brzezińskiego wraz z dziećmi z Przedszkola nr 14 pod opieką p. Ewy Janickiej oraz p. Eweliny Cichej wystąpili w uroczystej akademii. Dzisiejsze święto rozbrzmiewało melodiami wspólnie śpiewanych pieśni patriotycznych i wzruszającą poezją. Młodzi artyści, zarówno ci mali, jak i duzi, pokazali, że nieobca jest im postawa szacunku wobec ojczyzny i jej tradycji. Wierzymy, że wspólne świętowanie ważnych rocznic narodowych to pomost pomiędzy przeszłością a teraźniejszością i wielkie lekcje wychowania patriotycznego. Cieszymy się, że towarzyszyli nam znakomici goście: Zastępca Prezydenta Miasta Konina – p. Sebastian Łukaszewski, Radny Miasta Konina – p. Marek Cieślak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie – p. Henryk Janasek, Proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – ks. Sławomir Majdecki, Kierownik Menadżer MBP – p. Małgorzata Hofmann, Koordynator Wolontariatu Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego – p. Krzysztof Zieliński, emerytowani nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.