{phocagallery view=category|categoryid=285|imageid=3840|float=left|pluginlink=1}Wioska Indiańska w Józefowie/Chocza, Gołuchów.

12 czerwca klasy pierwsza i trzecia wraz z opiekunami udały się na wycieczkę do świata Indian i Dzikiego Zachodu, by  poznać Wioskę Indiańską Raven Territory oraz imponujące westernowe miasteczko Laredo Town. Czekały tam liczne atrakcje:
Wizyta u szeryfa, Indiański Tor Przygody, Płukanie złota, Rzut tomahawkiem, Rzut podkową, Rzut kapeluszem na rogi bizona, Podróż dyliżansem, Trampolina, Figury bizonów do wspinaczki , Sztuczne krowy do dojenia, Rancho dmuchawców.

Wiele emocji wzbudził taniec Indian, do którego zaproszone zostały również dzieci. Następnym etapem wycieczki był Gołuchów z pięknym zamkiem księżnej Izabeli Czartoryskiej, otoczony wspaniałym parkiem krajobrazowym, w którym znajduje się  zagroda żubrów, danieli i dzików. Wycieczka zakończyła się wędrówką do Kamienia św. Jadwigi  największego w Wielkopolsce głazu narzutowego, znajdującego się w lesie koło Gołuchowa (powiat pleszewski). Jego wymiary są imponujące: obwód 22 m, wysokość 3,5 m. Wycieczka dostarczyła nam wielu atrakcji.. Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni  i pełni wspaniałych wrażeń. Dziękujemy towarzyszącym nam w tej wyprawie mamom paniom: Ilonie Chojnackiej i Annie Kaczmarskiej za pełnienie roli opiekunów, p. Marzenie Rumin, p. Magdalenie Wawrzyniak, p. Katarzynie Opalach, p. Magdalenie Miętkiewskiej
i p. Sylwii Barczykowskiej za pomoc w opiece nad nami.

Zdj. i opr. M.Maćkowiak