Zdjęcie przedstawia dwie uczennice udzielające wywiadu z panem Tristanem Tomczakiem.

27 kwietnia nasi redaktorzy ze szkolnej gazetki TIK-owej odwiedzili konińską redakcję portalu LM.pl Podczas spotkania uczennice dowiedziały się m.in. jak wygląda praca redaktora, jak zdobywać informacje i jak je później opracować. Uczennice dopytywały także o rzetelność dziennikarską, metody służące potwierdzeniu powziętych wiadomości. Ich zainteresowanie wzbudziły także warunki pracy dziennikarzy. Pytały także o czas wolny i to, kiedy reporterzy mogą wypoczywać, bo jak sami stwierdzili, to zawód wymagający ciągłej uwagi i skupienia. Pani Iwona, pan Tristan i pan Bartosz podzielili się z młodymi adeptami dziennikarstwa swoją wiedzą oraz pokazali, jak wygląda przygotowanie materiałów na stronę internetową. Uczennice miały również możliwość pierwszy raz spróbować sił w roli dziennikarek, przeprowadzając między sobą krótkie wywiady. Dziękujemy dziennikarzom z redakcji LM za fascynujące spotkanie.

Zdjęcie przedstawia grupę redakcyjną pod drzwiami redakcji lm.pl.