Uczniowie składają kwiaty pod pomnikiem pomordowanych podczas drugiej wojny światowej

Po słonecznych wakacyjnych miesiącach zaczynamy naukę. Minął radosny czas wakacji i rozpoczął się nowy rok szkolny. Czas wytężonej pracy i szkolnych obowiązków. Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy Mszą Świętą  z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i  nauczycieli. Uroczystego charakteru  dodała  obecność pocztu  sztandarowego naszej szkoły. W czasie mszy modliliśmy się o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego oraz błogosławieństwo na każdy dzień nowego roku szkolnego.  Pamiętaliśmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej.  Z tej okazji oddaliśmy hołd mieszkańcom i pracownikom Cukrowni Gosławice, którzy zginęli w latach 1939 – 1945 w obronie naszej małej ojczyzny. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze  pod pomnikiem poległych w czasie II wojny światowej.