{phocagallery view=category|categoryid=666|imageid=8660|float=left|pluginlink=1}20 marca 2015r. odbył się  II Szkolny Maraton Teatralny z okazji I dnia wiosny.  Projekt edukacyjny skierowany był  do wszystkich uczniów,  rodziców i nauczycieli. Miał  na celu rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży, uczenie współpracy, odpowiedzialności. Podziwialiśmy wesoły świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami były zwierzęta, rośliny oraz ludzie.

Młodzi artyści prezentowali takie wiersze jak: „Na straganie”,  „Bańkowice Mydlane”, „Rzepka”, „Lokomotywa”.  Wiersze te są ponadczasowe, nigdy się nie starzeją , uczą nas, wychowują i bawią. Na nich wychowały się całe pokolenia. Piękne kostiumy i dekoracje  uzupełniały uczniowskie interpretacje.  Panowała radosna atmosfera, wszyscy bawili się wspaniale. Gratulujemy dobrych  pomysłów. W komisji konkursowej zasiedli: Dyrektor Szkoły p. D. Silska, pedagog p. M. Kaczorowska, rodzice: p. I. Gronostaj, B. Staciwa, M. Sapalska. oraz uczniowie: 

Bartek Pietrowski, Patryk Nowicki, Marek Wojtasik. Przedstawienia oceniano według następujących kryteriów : zaangażowanie i poziom gry aktorskiej, dekoracja, kostiumy, wykorzystanie muzyki, pomysłowość w doborze repertuaru. Wszystkie klasy zostały nagrodzone. Uczniowie pojadą  na termy do Uniejowa, do Centrum rekreacji HOLA, Fabryki  Wrażeń,  Calypso Fitness Konin.  Sponsorom dziękujemy za ufundowanie fantastycznych nagród, a Rodzicom, Uczniom i ich Wychowawcom za zaangażowanie i   wspólną zabawę. 

Wrażenia uczniów:

Przedstawienie było wspaniałe. Najbardziej podobał mi się występ klasy III, bo były puszczane bańki. Nasza pani wybrała wiersz, ja przygotowywałem strój. Muzykę trochę wybrała pani, trochę my.  ( Dawid)

Występy mi się bardzo podobały. Rodzice zrobili razem z naszą panią dekorację oraz pomagali nam przygotować stroje. Ćwiczyliśmy w klasie. ( Martynka)

Wszyscy ładnie wystąpili, rodzice się bardzo zaangażowali. ( Liwia)

Dzieci ładnie recytowały, ćwiczyłem z panią ( Paweł)

Wrażenia rodziców:

To była wspaniała zabawa, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły. (Rodzic ucznia klasy III)

Bardzo mi się podobała, mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie taka uroczystość.
( Rodzic ucznia klasy II).

Oprac. A. Czechowska, M. Kaczorowska