„Wieczór z księciem Leszkiem” – Przybyły do szkoły niecodzienny gość spotkał się wieczorem z dworem książęcym naszej szkoły. Do spotkania doszło w bibliotece szkolnej, w której dostojny gość oczekiwał na podążających jego śladami księżniczkami, damami dworu, książętami i rycerzami. Misją specjalną księcia Leszka było wygłoszenie legendy o powstaniu Konina. Oczywiście nie zabrakło okazji do uwiecznienia tego wydarzenia i pokazania pięknych wnętrz naszej szkoły. Następnie odbyły się turnieje rycerskie oraz wspólny bal. Po pożegnaniu gościa niezapomniane spotkanie uwieńczono wykonaniem herbu miasta i uporządkowaniem kolejnych wydarzeń legendy przypominającej początki Konina. Na koniec spożyto wspólną wieczerzę, po spożyciu której udano się na zasłużony odpoczynek. Spotkanie odbyło się w ramach projektu czytelniczego „Nie jestem sam, bo książkę mam”, w roli dworu książęcego wystąpili uczniowie klasy 2b, a animatorem księcia Leszka była p. Marlena Bartosik.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.