{phocagallery view=category|categoryid=939|imageid=12193|float=left|pluginlink=1} Nauka nie musi być nudna. Nauka może być przygodą. 29 maja zawitał do naszej szkoły p. Rafał Łącki realizator zajęć o tematyce przyrodniczej dla dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów „Wielka podróż małej kanapki” poprowadził trzecioklasistów w tajniki układu pokarmowego. Dowiedzieli się Którędy „wędruje” zjedzony przez nas posiłek? Dokąd trafia i co się z nim dzieje? Dlaczego ta „wędrówka” trwa tak długo? wykonując szereg doświadczeń, podczas których sprawdzili m.in. jak to się dzieje, że pokarm przesuwa się skomplikowanym „rurociągiem”, jakim jest nasz przewód pokarmowy. „Odegrali” procesy transportu, trawienia i wchłaniania pokarmu, zachodzące w przewodzie pokarmowym, który utworzyli z… samych siebie. Zbudowali modele układu pokarmowego człowieka. Na zakończenie wspólnie sprawdzili, czy przewód pokarmowy, ułożony w prostej linii, zmieści się w sali.