Warsztaty dziennikarskie w naszej szkole! 25.04.2017r. naszą szkołę odwiedzili dziennikarze Przeglądu Konińskiego p. Urszula Szatkowska wiceprezes zarządu i p. Marcin Szafrański z-ca sekretarza redakcji. Udział w zajęciach wzięli chętni uczniowie klasy 3, 4 i 5, którzy podczas warsztatów mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy dziennikarza, jego roli we współczesnych mediach oraz poznali rodzaje tekstów dziennikarskich. Pisali samodzielnie pytania do wywiadu i przeprowadzili wywiad z p. M. Maćkowiak i M. Radke. Projektowali i tworzyli logo gazetki szkolnej, z zamysłem wydania jej z okazji zbliżającego się jubileuszu szkoły. Przekonali się o ważności umiejętności pracy w grupie podczas wykonywania projektów (tworzenie gazetki) oraz współpracy w zespole redakcyjnym. Zajęcia były połączeniem nauki z dobrą zabawą!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.