Wraz z nastaniem późnej jesieni przyszedł czas na występy recytatorów z naszej szkoły. Już po raz ósmy uczniowie klas 4-8 mieli okazję zadeklamować przed swoimi rówieśnikami wiersze o tematyce jesiennej. Celem konkursu było przybliżenie uczestnikom dorobku polskich poetów, kreowanie wrażliwości artystycznej i dobrego smaku oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego i kultury żywego słowa. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 26 uczniów z klas 4-8. Jury oceniając prawidłowe opanowanie pamięciowe wiersza, interpretację utworu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne przyznało:
I miejsce: Tymoteusz Łachacz-kl.4b i Natalia Radke-kl.7,
II miejsce: Emilia Piasecka-kl.4b i Filip Majkowski-kl.7,
III miejsce: Hanna Zielińska-kl.4b, Nina Gajewska-kl.4b, Maja Maria Wesołowska-kl.4b oraz Wiktoria Zakręta-kl.7.
Wyróżnienie otrzymały Laura Janiszewska-kl.4b, Emilia Przybyłowicz-kl.5 oraz Karlina Kubiak-kl.8.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych występów i zachęcamy do udziału
w kolejnych konkursach.