Już po raz siódmy w naszej placówce odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością”, w którym biorą udział uczniowie reprezentujący klasy trzecie, czwarte i piąte szkół podstawowych. Uczestnicy czytali nie tylko przygotowany wcześniej fragment tekstu, ale także wylosowany w czasie konkursu, na którego opracowanie mieli kilka minut. Jury w składzie p. Małgorzata Ptak, doradca metodyczny języka polskiego MODN w Koninie, nauczyciel języka polskiego w II Liceum w Koninie oraz p. Małgorzata Chojnacka doradca metodyczny języka polskiego MODN w Koninie, nauczyciel języka polskiego w SP nr 4 w Koninie przyznało w kategorii klas trzecich: I miejsce Tymoteusz Łachacz SP 11, II miejsce Wiktoria Pierzchalska SP Kawnice, III miejsce Nadia Borucka SP Modła Królewska. Spośród reprezentantów klas czwartych I miejsce zajęła Klara Matczak z SP 8, II miejsce Emilia Przybyłowicz z SP 11, wyróżnienia otrzymali Dominik Nowacki SP 1, Malwina Górska SP Kawnice, Amelia Śmigielska SP Modła Królewska. W kategorii klas piątych najlepsi okazali się: I miejsce Laura Śmigielska z SP Kawnice, II Aleksandra Straszewska z SP 1, III Maria Kowalska z SP 8, wyróżnienie Martyna Górnik SP 11. Wszystkim miłośnikom czytania serdecznie gratulujemy i zapraszamy na konkurs w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.