{phocagallery view=category|categoryid=79|imageid=1068|float=left|pluginlink=1}„Droga do świętości”

” Droga do świętości” to tematyka tegorocznego spotkania , które uczniowie naszej szkoły zorganizowali w kościele parafialnym w  6. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.  W przeddzień beatyfikacji dziękowaliśmy Bogu za dar, jaki otrzymaliśmy w postaci Ojca Świętego. Przypomnieliśmy sobie wszyscy tę prawdę, że Kościół wzywa ludzi, by byli nie tylko ludźmi dobrymi, bardziej życzliwymi, pomagającymi sobie wzajemnie. Kościół głosi świętość. Każdy otrzymał powołanie do świętości. To jest zadanie dla każdego z nas. Świętość realizuje się poprzez przekraczanie samego siebie, swoich słabości, swoich grzechów. Tę świętość urzeczywistnia się w kontakcie z innymi ludźmi,  w kontakcie z rzeczywistością. I to jest właśnie przesłanie, które chciał nam przekazać Jan Paweł II.W scenariuszu uroczystości znalazły się m.in. wiersze Karola Wojtyły.

Rodzicom i gościom serdecznie dziękujemy za obecność i życzliwe słowa.
organizatorzy: Agnieszka Czechowska, Małgorzata Radke, Grzegorz Grzeszkiewicz

oprac. mgr Małgorzata Radke