21 kwietnia w naszej szkole odbył się, już po raz szósty, Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” dla uczniów klas 3, 4 i 5 szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Konina oraz przy współpracy MODN w Koninie. Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej oraz rozwijanie talentów. Miło nam było gościć młodych miłośników książek z SP 1, SP 3, SP 4, SP 9, ZS nr 1 miasta Konina oraz z SP Helenów Drugi-Święcic i ZS Żychlin. Decyzją jury konkursowego, w skład którego weszły: • Pani Małgorzata Ptak, doradca metodyczny j. polskiego MODN w Koninie, nauczyciel j. polskiego w II Liceum w Koninie, • Pani Małgorzata Chojnacka doradca metodyczny j. polskiego MODN w Koninie, nauczyciel j. polskiego w SP nr 4 w Koninie laureatami zostali: wśród uczniów klas trzecich: I m. Karolina Domska SP 9 Konin II m. Zuzanna Kowalczyk SP 3 Konin III m. Maja Harmasz ZS Żychlin wyróżnienie: Emilia Przybyłowicz SP 11 oraz Dominika Kędzierska SP 4 Konin wśród klas czwartych: I m. Areta Pawlicka SP 3 Konin II m. ex-equo Martyna Górnik SP 11 Konin i Bartosz Broniarczyk SP 4 Konin III m. nie przyznano wyróżnienie: Marcelina Kozioł ZS Żychlin a wśród uczniów klas piątych: I m. Maciej Rogala SP 3 Konin II m. Natalia Radke SP 11 Konin III m. nie przyznano wyróżnienie ex-equo: Franciszek Serafiński ZS Żychlin i Justyna Adamczyk SP Helenów Drugi-Święcic. Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.