{phocagallery view=category|categoryid=415|imageid=5454|float=left|pluginlink=1}Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Konińskiej Masie Rowerzystów,czyli Konin bez samochodu 2013, zorganizowanej z okazji obchodów „Europejskiego Dnia Bez Samochodu”. Rajd rozpoczął się na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego o godzinie 10.00. Imprezę oficjalnie otworzył Prezydent Miasta Konina Józef Nowicki. Tegoroczna trasa prowadziła do Lichenia, gdzie na plaży czekał gorący posiłek oraz mnóstwo atrakcji i konkurencji sportowych. Dzień bez samochodu połączony był również z Międzynarodowym Dniem Pokoju. Z tej okazji w niebo wypuszczono gołębie a Adrianna Gabryś była delegatem naszej szkoły, który wypuścił gołębia symbolizującego pokój na ziemi. Drugim etapem rajdu był powrót z Lichenia Starego do Konina. Rajd zakończono na parkingu Obiektu Rekreacyjno-Sportowego „RONDO” w Koninie. Długość całego rajdu wynosiła około 31 kilometrów.Brawa dla naszych uczniów którzy propagują zdrowy styl życia i aktywnie spędzają czas wolny.

Joanna Kucal