14 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbył się VI Międzyszkolny Festiwal Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego. Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku inspiracją do zorganizowania festiwalu były święta Bożego Narodzenia. Celem festiwalu było kultywowanie tradycji świątecznych, motywowanie dzieci do nauki języka obcego oraz wzbudzanie w nich otwartości na inne kultury.W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział ponad 90 uczniów z 20 szkół Konina i okolic. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: solista i zespół. Oto laureaci: KATEGORIA – SOLISTA: I MIEJSCE – Michał Szczepankiewicz– SP 6 Konin II MIEJSCE – Zuzanna Górecka– SP 4 Konin III MIEJSCE – Adam Trzmielewski – ZS w Przykonie WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SOLISTA: Weronika Pasik – SP Brudzew, Maja Bartczak – SP 3 Konin, Maria Chojnacka – SP 11 Konin, Jakub Skopiński – ZS w Przykonie, Julia Poczwardowska – ZSP w Sokółkach, Klaudia Hejman – ZSP w Ślesinie KATEGORIA – ZESPÓŁ: I MIEJSCE – Christmas Elves ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie II MIEJSCE – Duet Oskar & Jakub ze Szkoły Podstawowej w Turku III MIEJSCE – Stars for Christmas ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie Festiwal nie tylko integruje społeczność uczniowską ze środowiskiem lokalnym, jest również doskonałą okazją do promowania umiejętności wokalno – językowych uczniów. Opr. Ewa Kubsik. Zapraszamy do galerii na fb i do like

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie.