{phocagallery view=category|categoryid=795|imageid=10485|float=left|pluginlink=1}09 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Koninie odbył się V Międzyszkolny Festiwal Angielskich Kolęd i Piosenek Świątecznych ENGLISH CHRISTMAS SONGS FESTIVAL, pod patronatem Prezydenta Miasta Konina Pana Józefa Nowickiego. 

Z roku na rok rośnie ranga tego przeglądu, z czego się bardzo cieszymy.Do naszej szkoły  zgłosili się soliści i zespoły, blisko 70 uczniów z 14 szkół podstawowych z Konina i powiatu ( SP 1 Konin, SP 6 Konin, SP 9 Konin, SP 10 Konin, SP 11 Konin, SP 12 Konin, SP 15 Konin, SP w Kazimierzu Biskupim, SP w Żychlinie, SP w Skulsku, SP w Ostrowitem, SP w Budzisławiu Kościelnym, SP w Głodnie). Festiwal przyciągnął także ogromną publiczność, przede wszystkim rodziców, dziadków, nauczycieli, kolegów i koleżanek, którzy podziwiali występy młodych artystów. Konkurs jest doskonałą okazją do promocji umiejętności wokalno – językowych uczniów oraz integracji społeczności uczniowskiej ze środowiskiem lokalnym. Festiwal ten to jedna z uroczystości w naszej szkole, podczas której tworzy się niepowtarzalny nastrój oraz motywuje uczniów do nauki języka angielskiego.V edycja Festiwalu znów przyniosła wiele wzruszeń i pozytywnej energii . To wspaniałe wydarzenie muzyczne dostarczyło słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych. 

A oto laureaci:

KATEGORIA – SOLISTA:

I MIEJSCE – Iga Brzezińska – SP Żychlin

II MIEJSCE – Julia Wasilewska – SP 9 Konin

III MIEJSCE – Magdalena Prusak – SP 12 Konin

WYRÓŻNIENIA W KATEGORII SOLISTA: Maria Rado – SP 11 Konin, Katarzyna Muzykiewicz – SP Ślesin, Marta Bobrowska – SP 1 Konin

KATEGORIA – ZESPÓŁ:

I MIEJSCE – zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Golinie

II MIEJSCE – Trio ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie

III MIEJSCE – zespół Christmas Stars ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Koninie